gry.kujawsko-pomorskie.pl – jak połączyć naukę z zabawą?

Samorząd Województwa Wiadomości Województwo
Fot. archiwum UMWKP

Dzieci i młodzież pozostająca w domach ze względu na epidemię nie musi się nudzić. Władze województwa przygotowały dla nich ofertę gier edukacyjnych, udostępnianych online. Odbyć można wirtualną wycieczkę po kujawsko-pomorskich parkach krajobrazowych, wybrać się w podróż po regionie śladem Fryderyka Chopina, a także zapoznać się z wieloma ciekawostkami o zabytkach i atrakcjach turystycznych oraz wziąć udział w quizach i zabawić się przy kolorowankach i układankach.

– Kujawsko-pomorski portal zawierający gry edukacyjne to szczególnie dziś doskonały sposób na zabawę połączoną z nauką dla przedszkolaków i młodszych uczniów, którzy przy okazji chłoną wiedzę o naszym województwie. Wspólna gra niech będzie okazją, by miło i efektywnie spędzić czas, a przy tym poznać nasz region na nowo – mówi marszałek Piotr Całbecki.

REKLAMA

Portal Urzędu Marszałkowskiego gry.kujawsko-pomroskie.pl funkcjonuje już od kilku lat i łączy naukę o regionie z zabawą. Dzięki niemu można odbyć wirtualną wycieczkę po parkach krajobrazowych. Możliwość dostosowania poziomu trudności sprawia, że rozgrywka może być pasjonująca dla każdego. W internetowej planszówce, poznamy walory przyrodnicze parków krajobrazowych, m.in. gatunki zamieszkujących je zwierząt i wyjątkową roślinność, a także legendy i podania.

Możliwa jest także wycieczka po regionie szlakiem Fryderyka Chopina, w trakcie której wcielimy się w postać młodego pianisty, poznając miejscowości, które zwiedzał oraz miejsca, gdzie znajdują się pamiątki po nim i jego bliskich. Zapoznać się będzie można m.in. z Szafarnią w powiecie golubsko-dobrzyńskim, gdzie znajduje się obecnie Ośrodek Chopinowski. Dostępne są również tematyczne quizy, układanki i kolorowanki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.