Groził wysadzeniem domu. Najbliższe miesiące spędzi w areszcie

112 Box2
Fot. Łukasz Piecyk

Toruński sąd, na wniosek prokuratury, aresztował na najbliższe 3 miesiące mężczyznę, który na początku tygodnia chciał wysadzić jeden z domów w gminie Zławieś Wielka. 31-latkowi grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Do groźnej sytuacji doszło w poniedziałek (28.01) w Pędzewie. W jednym z pomieszczeń domu jednorodzinnego zabarykadował się mężczyzna. Nie chciał wyjść, grożąc wysadzeniem budynku. Miał bowiem przy sobie butlę z gazem.

REKLAMA

– Na miejsce skierowano wszystkie służby ratunkowe – relacjonuje mł. asp. Wojciech Chrostowski, oficer prasowy KMP Toruń. – Zespół policyjnych negocjatorów po kilkudziesięciu minutach rozmowy nakłonił desperata do opuszczenia pokoju. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Okazało się, że był pijany. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu.

Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa zaistnienia zdarzenia zagrażającego zdrowiu i życiu wielu osób oraz mienia. Na wniosek organów ścigania sąd aresztował go na najbliższe trzy miesiące. 31-latkowi grozi do 8 lat więzienia.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *