Gramy przeciwko rakowi. Tak wyglądało pierwsze spotkanie [WIDEO]

Box2 Obrowo Powiat toruński Wiadomości
fot. kadr z wideo

Akcja Gramy przeciwko rakowi trwa. W jej ramach na terenie powiatu zaplanowano cztery spotkania, w każdy poniedziałek miesiąca. Pierwsze spotkanie już za nami. Co działo się podczas inauguracji akcji?

Akcja organizowana jest z okazji miesiąca walki z rakiem piersi. Pierwsze z czterech zaplanowanych spotkań odbyło się w Obrowie. Nie brakowało wzruszeń i szczerych wyznań. Jak wyglądało pierwsze spotkanie można zobaczyć na nagraniu, które udostępniła gmina Obrowo. Zobaczyć je można poniżej.

REKLAMA

W czasie spotkania o profilaktyce opowiadała m.in. dr Małgorzata Stankiewicz, psychoonkolog, koordynatorka Akademii Walki z Rakiem Fundacji Światło. Szczerym wyznaniem podzieliła się także sekretarz gminy Mirosława Kłosińska.

W trakcie spotkań emitowany jest spektakl “Mówię do Was”, przygotowany przez Akademię Walki z Rakiem. Wstęp na spotkania jest darmowy.

Harmonogram pozostałych spotkań:

  • 11.10 – Biblioteka – Centrum Kultury w Łubiance,
  • 18.10 – Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Chełmży,
  • 25.10 – budynek dawnego GS-u w Łysomicach.

Akcja Gramy przeciwko rakowi organizowana jest przez Starostwo Powiatowe w Toruniu, we współpracy z Akademią Walki z Rakiem, Fundacją “Światło” i Wyższą Szkołą Bankową w Toruniu. 

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.