Gramy przeciwko rakowi po raz trzeci. Tym razem w Chełmży

Box2 Chełmża Powiat toruński Wiadomości
fot. materiały prasowe

Już dziś (18.10) w Chełmżyńskim Ośrodku Kultury odbędzie się trzecie spotkanie w ramach kampanii Gramy przeciwko rakowi, organizowanej przez Starostwo Powiatowe w Toruniu, we współpracy z Akademią Walki z Rakiem, Fundacją “Światło” i Wyższą Szkołą Bankową w Toruniu. Początek o godz. 17:00.

Akcja organizowana jest z okazji miesiąca walki z rakiem piersi. W październiku zaplanowano łącznie cztery spotkania na terenie gmin powiatu toruńskiego – w Obrowie, Łubiance, Chełmży i Łysomicach. Pierwsze dwa już za nami. Trzecie ma się odbyć dziś – w trzeci poniedziałek miesiąca w ChOK.

REKLAMA

Akcja Gramy przeciwko rakowi ma zwrócić uwagę na problem pacjentów onkologicznych, a przede wszystkim, wspomóc ich w walce z chorobą. W trakcie spotkań emitowany jest spektakl “Mówię do Was”, przygotowany przez Akademię Walki z Rakiem. Za reżyserię w spektaklu odpowiada Anna Magalska, na co dzień aktorka toruńskiego Teatru Horzycy. Scenariusz oparty na tekstach uczestniczek warsztatów. Na spotkaniach jest też możliwość porozmawiania z podopiecznymi i terapeutami Akademii. Wstęp na spotkania jest darmowy.

Ostatnie spotkanie w ramach kampanii odbędzie się za tydzień, 25 października w Łysomicach.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.