Gra plenerowa gminy Chełmża jest już gotowa

Box2 Gmina Chełmża
fot. Łukasz Piecyk

Gra plenerowa oparta na mapie gminy Chełmża jest już gotowa. Prace nad jej utworzeniem zajęły trochę czasu, jednak przyniosły oczekiwany skutek. Niestety, zanim będzie można w nią zagrać, trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Przeszkodą są obowiązujące obostrzenia sanitarne. 

Idea powstania gry plenerowej została zainicjowana w ramach projektu “Bezpieczną drogą z ekologią”, który odbywał się na terenie gminy od lipca do października. Nad jego realizacją czuwało Centrum Inicjatyw Kulturalnych Gminy Chełmża. Uczestnicy projektu, mieszkańcy Dźwierzna, mieli bezpośredni udział w projektowaniu samej gry. Stworzyli oni mapę z oznaczonymi najciekawszymi miejscami, które mają być głównymi zagadkami rozgrywki. Aby jednak było to możliwe, musieli najpierw zapoznać się z terenem gminy. W tym celu odbyła się m.in. wycieczka autobusowa, czy spotkania koncepcyjno-graficzne. W efekcie udało się zaprojektować grę i tak pomysł przerodził się w gotową plenerową planszówkę. Trwają także prace nad przygotowaniem małych gier planszowych, które dostępne będą w gminnych bibliotekach. 

REKLAMA

Do gry gmina zaprasza wszystkich bez wyjątku – zarówno dzieci i młodzież, jak i dorosłych. Ekologiczna ścieżka pozwoli sprawdzić swoją wiedzę na temat znajomości gminy Chełmża, a zwłaszcza jej najatrakcyjniejszych lokalizacji. Na to jednak trzeba będzie jeszcze poczekać, przynajmniej do czasu oficjalnego podsumowania projektu, podczas którego zaprezentowane zostaną jego efekty. To na razie nie może się odbyć, z uwagi na sanitarne obostrzenia. Na pierwszych graczy przyjdzie więc dopiero jeszcze czas. 

Projekt współfinansowany był przez Gdańsk Transport Company S.A., koncesjonariusza AmberOne Autostrady A1, w ramach programu AmberOne Blisko Nas. Centrum Inicjatyw Kulturalnych Gminy Chełmża udało się uzyskać w 5 tys. zł dotacji. Całkowity koszt realizacji projektu sięgnął 6 tys. zł. 

“Bezpieczną drogą z ekologią” posiada swój profil w mediach społecznościowych. Na facebooku można było na bieżąco śledzić postępy prac nad grą. Również tam podawane są informacje na temat mającego się jeszcze odbyć podsumowania projektu. 

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *