GOPS w Łysomicach zachęca do udziału w warsztatach terapii zajęciowej

Łysomice Wiadomości

To szansa na wszechstronny rozwój osób niepełnosprawnych. Zajęcia są dla nich bezpłatne i odbywają się 5 razy w tygodniu. Co trzeba zrobić, aby wziąć w nich udział? Wystarczy zgłosić się do łysomickiego GOPS-u i okazać aktualne orzeczenie o niepełnosprawności.

Celem warsztatów terapii zajęciowej jest rehabilitacja społeczna i zawodowa, a co tam idzie także ogólny rozwój uczestników. Zajęcia umożliwiają poprawę kondycji psychofizycznej, zdobycie niezbędnych umiejętności do wykonywania pracy zarobkowej, a także przygotowanie do samodzielnego życia w społeczeństwie. Warsztaty kierowane są do osób niepełnosprawnych. Mogą wziąć w nich udział osoby od 16 do 45 roku życia, posiadające aktualne orzeczenie o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności, ze wskazaniem udziału w terapii zajęciowej. Dla każdego uczestnika opracowany zostanie indywidualny program rozwoju. Organizatorzy planują ponad to m.in. wyjazdy do kina, opery czy teatru.

REKLAMA

Zajęcia są bezpłatne i odbywają się 5 razy w tygodniu. Możliwy jest dowóz na zajęcia osób niesamodzielnych. Organizatorem warsztatów terapii zajęciowej jest Gminny Ośrodek Zdrowia w Łysomicach. Więcej tutaj.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *