GOK w Obrowie zadbał o atrakcje dla dzieci w trakcie zimowej przerwy

Box2 Obrowo Wiadomości
fot. nadesłane

Tegoroczne ferie zimowe w naszym województwie już za nami. Różne instytucje, kulturalne, czy sportowe, dbają o to, aby dla najmłodszych nie był to czas nudy. W swoich ofertach mają wiele atrakcji, które pozwalają dzieciom spędzić go aktywnie. Nie inaczej było w gminie Obrowo, gdzie tamtejszy Gminny Ośrodek Kultury zapewnił uczniom dużo zabawy w czasie wolnym od zajęć szkolnych.

GOK Obrowo aktywnie działał w pierwszym tygodniu ferii, każdego dnia zajmując najmłodszych różnorakimi pomysłami. Już pierwszego dnia zimowej przerwy dla dzieci przygotowano gry, konkursy i zabawy, w tym także konkurencje zręcznościowe, podczas których można było wykazać się sprawnością. Kolejne dni to kolejne atrakcje, takie jak np. teatr kamishibai, który przybliżył historię japońskiego teatru obrazów. Uczestnicy feryjnych wydarzeń mogli również skorzystać z udziału w sesji fotograficznej czy w zajęciach z szyciem poduszek w kształcie serc. Zorganizowany został również wyjazd do kina na film „Śnieżka i fantastyczna siódemka”. 

REKLAMA

Każdego dnia Gminny Ośrodek Kultury angażował około 20 dzieci, które dzięki temu mogły wolny od szkoły czas spędzić aktywnie. Młodzi uczestnicy pochodzili z terenu całej gminy, w tym z takich miejscowości jak Głogowo, Kawęczyn, Dobrzejewice, Zawały, Łążynek, Obrowo, Osiek, Zębowo i Silno. Była więc to dla nich świetna okazja do bliższego poznania się nawzajem i integracji poprzez wspólnie spędzony czas. Różnorodność zajęć sprzyjała nabywaniu i rozwijaniu umiejętności w wielu dziedzinach. Dzieci miały zapewnioną w pełni profesjonalną opiekę, dzięki której było nie tylko miło, ale i bezpiecznie. Wszystkie zajęcia były dokładnie przemyślane, a ich forma i charakter były przystosowane do wieku uczestników. Zajęcia prowadzone były przez Barbarę Mońko-Juraszek, przy wsparciu jednej z jej studentek, odbywającej staż Anny Dąbrosz. Pomagali również wolontariusze Fundacji TRYBIK, Kacper Skrzeczyna, Weronika Skalska, Dominika Kamińska i Natalia Majewska. Nad powodzeniem feryjnych wydarzeń czuwały kierowniczka obrowskiego GOK-u, Anna Lutowska oraz Paulina Florkowska. 

Organizatorzy dziękują uczestnikom za zaangażowanie i podkreślają, że wszyscy uczestnicy wykazali się kreatywnością i uśmiechem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *