Gminy Obrowo i Łubianka ze statuetkami Eko- Orłów 2020. To nie jedyny lokalny akcent

Box2 Łubianka Łysomice Obrowo Wiadomości Wielka Nieszawka Zławieś Wielka
Fot. Pixabay

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu już po raz 3. zorganizował konkurs Eko – Orły. W tym roku przebiegł on pod hasłem walki o zdecydowaną poprawę jakości powietrza. Zwycięzców wyłoniono w dwóch kategoriach, a wśród nich znalazły się gminy Obrowo i Łubianka. Wyróżnione zostały z kolei gminy Wielka Nieszawka, Łysomice i Zławieś Wielka.

Statuetkę w kategorii Ochrona Powietrza – Aktywny Beneficjent, dla najbardziej zaangażowanego w działalność ekologiczną beneficjenta funduszu, odebrała firma Almides z Nowej Wsi. Nagrodę przyznano jej za wykonanie instalacji fotowoltaicznej o mocy ponad 250 kW wraz z magazynem energii. Natomiast w kategorii Ochrona Powietrza – Lider Czystego Powietrza zwyciężyły gminy Łubianka (gmina do 10 tys. mieszkańców), Obrowo (gmina od 10 do 20 tys. mieszkańców), Białe Błota (gmina od 20 do 50 tys. mieszkańców) i miasto Włocławek (gmina powyżej 50 tys. mieszkańców). To właśnie mieszkańcy tych gmin podpisali największą liczbę umów o dofinansowanie w programie Czyste Powietrze. Nagrodzeni, oprócz statuetek, otrzymali także bon o wartości 5 tys. zł.

REKLAMA

To nie koniec lokalnych akcentów. W kategorii gmin do 10 tys. mieszkańców wyróżniona została gmina Wielka Nieszawka, a w kategorii gmin od 10 do 20 tys. mieszkańców wyróżnienie powędrowało do gmin Łysomice i Zławieś Wielka.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *