Gminny Ośrodek Kultury w Unisławiu zakupił nowe sprzęty

Box2 Powiat chełmiński Wiadomości
fot. nadesłane

Instytucja kultury uzyskała nowoczesne wyposażenie do specjalistycznych pracowni (krawieckiej i cyrkowej), sprzęt techniczny (nowe nagłośnienie i oświetlenie sceniczne) oraz meble. Łączna kwota inwestycji wyniosła 70 tys. zł.

Zakupy zostały zrealizowane w ramach ministerialnego projektu „Infrastruktura Domów Kultury 2019”. Na ogólnopolskiej liście Gminny Ośrodek Kultury znalazł się w czołówce najwyżej ocenionych projektów, plasując się na siódmej lokacie spośród blisko pół tysiąca wnioskodawców.

REKLAMA

Wsparcie z zewnątrz wyniesie blisko 42 tys. zł, natomiast wkład własny, na który zabezpieczone zostały dodatkowe fundusze z budżetu gminy, to 28 tys. zł.

– Każdego roku sięgamy po fundusze zewnętrzne z różnych źródeł, dzięki temu możemy oferować coraz ciekawsze zajęcia, warsztaty i wydarzenia – mówi Paweł Marwitz, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Unisławiu. – Wsparcie z ministerstwa otrzymamy już po raz drugi w ciągu ostatnich kilku lat. Poprzednio wartość zakupów wyniosła 100 tys. zł. W ubiegłym roku mieliśmy także fundusze choćby na projekty kulturalne mieszkańców i stworzenie diagnozy potrzeb kulturalnych, wsparcie dostaliśmy też na utworzenie pracowni pozytywnego działania i na polsko-ukraińskie spotkania młodzieży. Całość zewnętrznego wsparcia w minionym roku wyniosła blisko 110 tys. zł.

Uzyskane z ministerstwa pieniądze wzbogaciły GOK o szafy, regały, stoły, krzesła, maszyny do szycia, maszynę hafciarską, specjalistyczne oświetlenie, sprzęt ekwilibrystyczny, żonglerski i akrobatyczny (m.in. monocykle, szczudła, pogo itp.), interaktywną podłogę, oświetlenie sceniczne (w tym – głowy ruchome, reflektory, konstrukcje sceniczne, namiot) oraz sprzęt nagłośnieniowy – mikrofony bezprzewodowe, przenośny zestaw nagłośnieniowy i sprzęt do nagłośnienia wewnętrznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *