Gminna Liga Halowa. Zawodnicy FC Extra Paintball byli w tym roku bezkonkurencyjni

Box1 Łysomice Wiadomości
fot. Gminna Liga Halowa Łysomice

Za nami kolejne rozgrywki Gminnej Ligi Halowej. Puchar powędrował do faworytów, którzy sięgnęli po zwycięstwo już trzeci raz z rzędu. W zawodach wzięło w tym roku udział 9 drużyn. Rywalizacja była zacięta, ale nikt nie zapomniał o zasadach fair play.

Gminna Liga Halowa to wydarzenie, które organizowane jest w gminie Łysomice już od kilku lat. Rozgrywki, toczone w ramach ligi, rozpoczynają się już w grudniu i trwają do końca lutego. W każdą sobotę o godz. 10.00 na łysomickiej hali zaczynają ze sobą rywalizować pasjonaci piłki nożnej. Wiek nie gra tutaj roli. W tym roku najmłodszy zawodnik miał kilkanaście lat, a najstarszy ponad 50. Do zawodów w tej edycji stanęło 9 drużyn. Początkowo było ich więcej, ale dwie z nich wycofały się z rozgrywek. Drużyna mogła zostać zakwalifikowana do Gminnej Ligi Halowej po spełnieniu podstawowego warunku. Większość zawodników musiała być zameldowana w gminie Łysomice, a w innych gminach mogły mieszkać nie więcej niż trzy osoby z drużyny. Każda ekipa musiała także wpłacić wpisowe, które przeznaczone zostało na wynagrodzenie dla sędziego. Pozostałe koszty organizacji imprezy poniosła gmina Łysomice. Przede wszystkim udostępniła organizatorom halę i ufundowała nagrody dla zwycięskich drużyn i wyróżnionych zawodników. Mecze były rozgrywane w systemie „każdy z każdym”. Puchar sezonu 2019/2020 został rozegrany 29 lutego. W finałowym meczu nie było niespodzianki. Puchar dla zwycięskiej drużyny powędrował do zeszłorocznych triumfatorów, czyli ekipy FC Extra Paintball. W klasyfikacji generalnej zdobyła 24 pkt. Na podium stanęli także Young Boys z Ostaszewa, zgarniając drugie miejsce, i Atomisztos. 

REKLAMA

Pozostałe drużyny otrzymały piłki, które również zostały ufundowane przez gminę – dodaje Andrzej Wiśniewski, organizator Gminnej Ligi Halowej.

Równolegle z klasyfikacją generalną prowadzona była klasyfikacja strzelców oraz klasyfikacja fair play. Ponownie FC Extra Paintball zostali wyróżnieni za grę fair play z wynikiem zaledwie 10 fauli. 

Nagrodę fair play zdobywa drużyna, która popełni najmniej przewinień. FC Extra Paintball byli na tyle dobrzy, że nie musieli faulować – komentuje Andrzej Wiśniewski.

Królem strzelców w tym sezonie został Bartosz Przypis z drużyny Young Boys Ostaszewo, zdobywając w Gminnej Lidze Halowej aż 25 bramek. Po piętach deptał mu Marcin Gabryszewski z 20 bramkami, który z kolei zdobył tytuł najlepszego zawodnika sezonu. Natomiast najlepszym bramkarzem został Mikołaj Karulski. Nagrody drużynowe i indywidualne wręczali wójt gminy Piotr Kowal oraz przewodniczący Rady Gminy Robert Kożuchowski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *