Gmina Wielka Nieszawka wysoko w rankingu programu “Czyste powietrze”

Box2 Wielka Nieszawka
fot. Łukasz Piecyk

Mieszkańcy gminy Wielka Nieszawka mogą pochwalić się kolejnym sukcesem. Znaleźli się na 5. miejscu wśród 30 najaktywniejszych gmin w programie “Czyste powietrze”. Dzięki temu gmina może otrzymać dodatkowe pieniądze.

Wysokie miejsce gmina Wielka Nieszawka zajęła w rankingu obejmującym II kwartał 2021 roku (od 1 kwietnia do 30 czerwca). O pozycji gmin decydowała liczba złożonych wniosków na 1 tys. budynków jednorodzinnych. Gmina Wielka Nieszawka znalazła się na 5. miejscu, z 71 złożonymi wnioskami. W rankingu znalazła się jeszcze jedna z gmin powiatu toruńskiego – Czernikowo, które zajęło ostatnią, 30. pozycję z 68 wnioskami.

REKLAMA

Ranking obejmuje najaktywniejszych 30 gmin w całej Polsce. Będzie on brany pod uwagę przy podsumowaniu rocznym, które będzie obejmować okres od 1 kwietnia 2021 do 31 marca 2022. Ranking roczny wyłoni najaktywniejszych, którzy mogą liczyć na finansowe bonusy. Dla gmin przewidziano łącznie 16 mln zł.

– Dzięki coraz to większej świadomości mieszkańców w dbaniu o czyste powietrze, poprzez wymianę kotłów na ekologiczne lub niskoemisyjne źródła ciepła, nasza gmina znalazła się na 5 miejscu wśród 30 najaktywniejszych gmin w Polsce biorących udział w programie “Czyste Powietrze” – napisała gmina Wielka Nieszawka w mediach społecznościowych.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.