Gmina Wielka Nieszawka. Trwają kolejne inwestycje

Box2 Wiadomości Wielka Nieszawka
fot. nadesłane

W gminie Wielka Nieszawka realizowane są kolejne inwestycje. Władze starają się zapewnić mieszkańcom jak najlepsze warunki do życia i nie chodzi tu jedynie o dobrze rozwiniętą infrastrukturę drogową, łączącą gminne drogi z pobliskim Toruniem. Na terenie gminy powstają kolejne miejsca rekreacji, co jest dowodem, że wcale nie trzeba jechać do miasta, by udanie wykorzystać czas wolny.

Obecnie trwają prace nad powstaniem trzech boisk do siatkówki plażowej oraz skateparku przy Centrum Sportu i Rekreacji Olender. Warto zaznaczyć, że właśnie w tym ośrodku w ubiegłym roku odbyło się podpisanie umów w ramach trzeciej edycji programu „Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa”. Właśnie stąd gminie Wielka Nieszawka udało się pozyskać dofinansowanie na budowę wspomnianych boisk do siatkówki plażowej i skateparku. Wsparcie z programu wynosi 40 tys. zł – to jedna z najwyższych przyznanych w tej edycji kwot. Otrzymane z budżetu województwa pieniądze miały pozwolić na powiększenie lokalnej oferty sportowo-rekreacyjnej. I wszystko wskazuje na to, że już niedługo mieszkańcy dostaną do użytku kolejne miejsce do uprawiania sportu. Obiekty będą ogólnodostępne i skorzystać będzie mógł z nich każdy.

REKLAMA

– Chcemy poszerzać ofertę Centrum Sportu i Rekreacji Olender. Stale rozwijamy infrastrukturę, zarówno tę wewnętrzną, jak i zewnętrzną. Robimy to z myślą o mieszkańcach. Te inwestycje to rozwój dla gminy – mówił nam wójt gminy Krzysztof Czarnecki, kiedy ogłaszano przyznanie dofinansowania gminie. 

Prace nad powstaniem kolejnych miejsc do uprawiania sportu ruszyły jeszcze w zeszłym roku i są coraz bliżej końca. Już widać tam ustawione rampy i poręcze, a całość bliska jest finalnemu kształtowi. Nie jest to jednak wszystko, co dzieje się w zakresie gminnych inwestycji. Nie zapomniano także o nieco młodszych mieszkańcach gminy. W Cierpicach trwa budowa placu zabaw, zlokalizowanego na osiedlu „Stokrotka” przy ul. Sosnowej. Plac zabaw ma zmienić się nie do poznania. Ma być ładniej i bezpieczniej. Wszystko za sprawą kompletnego odświeżenia obecnej tu małej infrastruktury. Stare urządzenia do aktywności fizycznej po demontażu zostaną zastąpione nowymi przyrządami, a pod nimi o bezpieczeństwo zadba nawierzchnia z gumowego granulatu. Prace dotkną także ogrodzenia terenu. Zgodnie z planem, ma być ono nowe. Plac zabaw w Cierpicach, podobnie jak skatepark i boiska do siatkówki plażowej, jest już coraz bliżej ukończenia. 

Gmina Wielka Nieszawka budując kolejne miejsca do wypoczynku i rekreacji, pokazuje, że aspiruje do bycia gminą przyjazną mieszkańcom, w której mogą oni spędzać swój czas aktywnie. Inwestycje nierzadko skierowane są w stronę młodzieży. Skatepark przy CSiR Olender czy plac zabaw w Cierpicach to realna oferta dla młodych osób z terenu gminy, które chciałyby spędzać swój czas aktywnie i mieć do tego warunki. Póki co prace trwają, a gminna oferta sportowo-rekreacyjna wielkimi krokami zbliża się do kolejnego wzbogacenia.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *