Gmina Wielka Nieszawka otrzymała dofinansowanie na budowę boisk

Box2 Sport Zławieś Wielka
fot. nadesłane

W piątek 17 lipca w Centrum Sportu i Rekreacji Olender w Wielkiej Nieszawce miało miejsce podpisanie umów gwarantujących rozwój regionalnej infrastruktury sportowej. W ramach trzeciej edycji programu „Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa” powstaną nowe boiska, siłownie zewnętrzne czy strefy aktywności.

Gospodarz piątkowego spotkania, gmina Wielka Nieszawka, dzięki programowi otrzyma dofinansowanie w kwocie 40 tys. zł. Otrzymane z budżetu województwa pieniądze pozwolą na powiększenie lokalnej oferty sportowo-rekreacyjnej. Mowa tu o powstaniu w gminie trzech boisk do siatkówki plażowej, a także rampy skateparku. Dzięki inwestycjom zarówno mieszkańcy, jak i goście będą mogli korzystać z większej ilości form aktywnego wypoczynku. Obiekty będą ogólnodostępne i skorzystać będzie mógł z nich każdy.

REKLAMA

– To oznacza kolejne miejsce w gminie z przeznaczeniem do uprawiania sportu i rekreacji. Staramy się zaspokajać potrzeby mieszkańców w zakresie właśnie wypoczynku czy sportu – przekonuje Krzysztof Czarnecki, wójt gminy Wielka Nieszawka. – Chcemy poszerzać ofertę Centrum Sportu i Rekreacji Olender. Stale rozwijamy infrastrukturę, zarówno tę wewnętrzną, jak i zewnętrzną. Robimy to z myślą o mieszkańcach. Te inwestycje to rozwój dla gminy. 

W ramach programu „Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa” władze województwa zarezerwowały łącznie 500 tys. zł. Ze wsparcia skorzystają 23 samorządy z regionu. Dofinansowania przyznano w kwotach od 9 tys. zł do 43 tys. zł. To oznacza, że do gminy Wielka Nieszawka popłynie niemalże najwięcej pieniędzy w całym województwie. Wyższe dofinansowanie otrzymało jedynie miasto Chełmża. Umowy zostały już podpisane, dlatego wypłata pieniędzy wydaje się być już tylko kwestią czasu. Sam program rozwoju wspomnianej wcześniej małej infrastruktury ma być z jednej strony odpowiedzią na potrzeby mieszkańców, a z drugiej zachętą do podejmowania aktywności ruchowej. Powstałe obiekty sportowe dadzą przede wszystkim miejsce, w którym mieszkańcy zwłaszcza małych miejscowości będą mogli spędzać czas, prowadząc zdrowy tryb życia.

Centrum Sportu i Rekreacji Olender funkcjonuje od 2011 r. Obecny rok z uwagi na trwającą epidemię nie należał do najłatwiejszych, jednak po zniesieniu rządowych obostrzeń obiekt znów cieszy się popularnością. Goście mogą korzystać z uroków tego wyjątkowego miejsca, a sama działalność odbywa się zgodnie z obowiązującymi zaleceniami sanitarnymi. Wśród wielu atrakcji znajdziemy krytą pływalnię z aquaparkiem, kręgielnię czy strzelnicę. Do dyspozycji jest także część hotelowa i restauracyjna.

CSiR Olender, przy okazji piątkowego podpisywania umów, gościło włodarzy samorządów z terenu całego województwa kujawsko-pomorskiego. Oprócz wójta Krzysztofa Czarneckiego pojawili się także przedstawiciele władz wojewódzkich, m.in. przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska, członkini zarządu Aneta Jędrzejewska oraz radny Robert Malinowski. 

Już niedługo mieszkańcy gminy Wielka Nieszawka doczekają się aż trzech nowych boisk i skateparkowej rampy. Najpierw jednak poczekać trzeba, aż pieniądze z budżetu województwa zostaną wypłacone.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *