Gmina Wielka Nieszawka nagrodzi wyróżniających się sportowców

Box2 Wiadomości Wielka Nieszawka
Fot. Pixabay

Od 150 do 300 zł miesięcznie albo od 400 do 800 zł jednorazowo – na takie nagrody i stypendia mogą liczyć sportowcy z gminy Wielka Nieszawska, mogący pochwalić się dużymi osiągnięciami. Celem przyznawanego przez gminę wsparcia jest wspieranie rozwoju fizycznego osób szczególnie uzdolnionych.

Rada Gminy Wielka Nieszawka 30 marca przyjęła uchwałę o zasadach, dotyczących przyznawania stypendiów i nagród sportowych, których celem jest wspieranie rozwoju osób fizycznych szczególnie uzdolnionych sportowo. O przyznanie takiego wyróżnienia mogą ubiegać się zawodnicy następujących dziedzin sportowych: kolarstwo, lekkoatletyka, piłka nożna, piłka ręczna, piłka siatkowa halowa, piłka siatkowa plażowa, pływanie, tenis stołowy, koszykówka, sporty walki, biegi, sporty motorowe, szermierka, łyżwiarstwo figurowe. Wsparcie dedykowane jest sportowcom, zamieszkałym na terenie gminy Wielka Nieszawka.

REKLAMA

Stypendia wypłacane są co miesiąc przez okres 6 miesięcy w kwocie od 150 do 300 zł w zależności od rangi osiągnięcia. Ubiegać się o nie mogą zawodnicy z osiągnięciami w Igrzyskach Olimpijskich, Mistrzostwach Świata lub Polski, Pucharach Europy i Mistrzostwach Europy, a także członkowie reprezentacji Polski lub członkowie drużyny, która brała udział w rozgrywkach szczebla centralnego.

Nagrody z kolei wypłacane są jednorazowo w kwotach od 400 do 800 zł za zajęcie: I-VIII miejsca na Igrzyskach Olimpijskich, Igrzyskach Paraolimpijskich, Mistrzostwach Świata lub Pucharze Świata, I-VI miejsca w Mistrzostwach Europy lub Pucharze Europy oraz I-III miejsca w Mistrzostwach Polski lub bycie członkiem drużyny, która brała udział
w rozgrywkach szczebla centralnego i zajęła I-III miejsce.

Wnioski mogą składać zawodnicy, kluby sportowe i stowarzyszenia, dyrektorzy szkół oraz opiekunowie zawodników nie później niż do 15 maja 2021 r. Dokumenty zostaną rozpatrzone do 15 czerwca 2021 r.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *