Gmina Wielka Nieszawka. Kolejne inwestycje zakończone

Box2 Wielka Nieszawka
fot. nadesłane

Gmina Wielka Nieszawka nie zwalnia tempa z inwestycjami. Mieszkańcy mogą korzystać z coraz to nowych elementów infrastruktury użytkowej, a prace nad kolejnymi trwają. W ostatnim czasie oddany do użytku został plac zabaw w Cierpicach i jedna z sieci wodociągowo-kanalizacyjnych. Niedługo ukończone mają zostać kolejne.

Na osiedlu „Stokrotka” przy ul. Sosnowej w Cierpicach niedawno ukończono przebudowę placu zabaw. Po starych urządzeniach do aktywności fizycznej nie ma już śladu. Zastąpiły je nowe sprzęty, a pod nimi wyłożono nawierzchnię z gumowego granulatu. Wymieniono także otaczające plac zabaw ogrodzenie. Po odświeżeniu obiekt cieszy oko i jest bezpieczny dla użytkowników, którzy od początku tygodnia mogą już z niego korzystać.

REKLAMA

W gminie wiele dzieje się także w zakresie inwestycji o nieco innym charakterze. Potrzeby mieszkańców są różne, ale jedną z najbardziej podstawowych jest dostęp do sieci wodociągowo-kanalizacyjnej. Poziom skanalizowania gminy jest wysoki, ale w parze z rozwojem idzie zapotrzebowanie na kolejne inwestycje infrastrukturalne. Niedawno zakończono budowę sieci wodno-kanalizacyjnej oraz odgałęzień bocznych kanalizacji sanitarnej w ul. Liliowej w Małej Nieszawce. Firma odpowiedzialna za jej wykonanie miała za zadanie odwodnienia i umocnienia wykopów, robót ziemnych, robót instalacyjnych obejmujących wykonanie sieci wodociągowej wraz z obsługą geodezyjną. Koszt sięgnął niewiele ponad 160 tys. zł.

Już niedługo do ul. Liliowej dołączą kolejne. W ciągu miesiąca ukończone mają zostać sieci wodociągowo-kanalizacyjne w ul. Leśnej w Cierpicach i ul. Wodociągowej w Małej Nieszawce. Nad pracami czuwa dwóch wykonawców. Wykonawcy są jeszcze w trakcie prac, które obejmują roboty ziemne, budowę sieci wodociągowej, odwodnienie wykopów oraz obsługę geodezyjną. 

Wykonawca zobowiązany jest do wykonania robót ziemnych, polegających na budowie kanałów sanitarnych z odgałęzieniami bocznymi wraz z przepompownią ścieków, budowę sieci wodociągowej, odwodnienie wykopów oraz obsługę geodezyjną. Koszt przedsięwzięcia to prawie 550 tys. zł. Dzięki temu już niedługo sieć gminnych wodociągów powiększy się o kolejne odcinki.

Na tym inwestycje się nie zatrzymują. W ubiegłym tygodniu dowiedzieliśmy się, że gmina Wielka Nieszawka otrzyma 1 049 510 zł dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, znanego wcześniej jako Fundusz Dróg Samorządowych. Listę projektów rekomendowanych do dofinansowania podpisał już premier Mateusz Morawiecki, więc najprawdopodobniej pieniądze trafią do gminy. Mają zostać przeznaczone na rozbudowę jednej z gminnych dróg. Mowa tu o ul. Ogrodowej w Cierpicach. To kolejna inwestycja, która po zrealizowaniu służyć będzie mieszkańcom gminy. Tym razem drogowa, co tylko podkreśla szeroki zakres inwestycji realizowanych na terenie gminy Wielka Nieszawka.

Wśród aktualnie ogłoszonych zamówień znajdziemy zamówienie na realizację inwestycji w gminie Wielka Nieszawka w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Jest to przetarg na pozostałe inwestycje w zakresie przebudowy dróg i budowy oświetlenia. Termin składania ofert na zamówienia upływa 6 maja o godz. 12.00. Tryb „zaprojektuj i wybuduj” skraca realizację procesu inwestycyjnego.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.