Gmina Wielka Nieszawka. Jutro Święto Ulicy Toruńskiej

Box2 Wielka Nieszawka
fot. nadesłane

Mimo zimowej pogody w gminie Wielka Nieszawka nie zabrakło w ostatnim czasie wydarzeń ani chętnych, by w nich uczestniczyć. Dla mieszkańców przygotowano kolejną edycję warsztatów kulinarnych, ale też Festiwal Smaków. W najbliższym czasie szykowana jest kolejna impreza. Tym razem będzie to impreza dla całych rodzin – Święto Ulicy Toruńskiej.

Warsztaty kulinarne „Z kuchnią przez pokolenia” mieszkańcom gminy są już dobrze znane. W zeszłym roku została zorganizowana ich pierwsza edycja i spotkała się z pozytywnym odbiorem uczestników. W tym roku nadarzyła się okazja do powtórki, choć druga edycja warsztatów odbyła się wyłącznie online. Uczestnicy otrzymali produkty potrzebne do przygotowania wszystkich potraw. Za organizacją warsztatów stoją Młodzieżowa Rada Gminy Wielka Nieszawka, Koło Gospodyń Wiejskich z Brzozy i Gminna Komisja ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. 

REKLAMA

Tym razem w „Z kuchnią przez pokolenia” można było dowiedzieć się, jak przyrządzić m.in. perliczkę czy zupę grzybową. Wciąż zresztą można, bo nagrania z warsztatów dostępne są na kanale „Warsztaty Gastr” w serwisie YouTube. 

Niemało atrakcji czekało też na uczestników Festiwalu Smaków, który odbył się pod koniec listopada w Centrum Sportu i Rekreacji Olender. Dla gości była to okazja do spróbowania lokalnych specjałów, przy akompaniamencie tutejszych zespołów. Festiwal trwał od rana do późnego popołudnia, a organizatorzy zadbali o to, by nikomu w tym czasie się nie nudziło. Swoje specjały i wyroby rękodzielnicze przygotowały KGW z Brzozy i Małej Nieszawki. Ze sceny można było usłyszeć muzykę lokalnych zespołów ludowych. Publiczności zaprezentowały się Appassionata oraz Wspomnienie, a także gość specjalny z pobliskiego Torunia – zespół Toruniacy. Goście festiwalu mogli liczyć na darmowe przekąski w postaci drożdżówek, kawy, herbaty, ale też grochówki.

Te wydarzenia już za nami, ale nie były to ostatnie tegoroczne imprezy w gminie. Już w najbliższą sobotę 11 grudnia również w CSiR Olender odbędzie się Święto Ulicy Toruńskiej, na które organizatorzy zapraszają całe rodziny. Dlaczego warto będzie zajrzeć?

W programie wydarzenia przewidziano m.in. występ Teatru Vaśka, który bywalcy gminnych imprez z pewnością kojarzą. Podobnie zresztą w przypadku kolejnych artystów, którzy zaprezentują się w czasie święta. Na scenie pojawią się bowiem Sara Pach i Jarosław Dąbrowski. 

Szczególnie dla dzieci przygotowano wiele atrakcji. To m.in. popcorn, wata cukrowa i skręcanie balonów. Ponadto dzieci będą mogły liczyć na słodki upominek wprost od Mikołaja. Nie zabraknie również kawy, herbaty, ciasta oraz grochówki. 

Święto Ulicy Toruńskiej rozpocznie się o godz. 14.00 na dziedzińcu hotelu Olender. W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych zostanie przeniesiona do sal konferencyjnych. 

Wydarzenie, podobnie jak Festiwal Smaków, realizowane jest w ramach projektu pn. „Zwiększenie atrakcyjności gminy Wielka Nieszawka poprzez organizację dziewięciu przedsięwzięć promocyjnych”. Projekt jest współfinansowany w ramach poddziałania „19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.