Gmina Wielka Nieszawka inwestuje. Na pierwszym planie remonty dróg

Box2 Wielka Nieszawka
fot. nadesłane

W gminie Wielka Nieszawka trwają kolejne inwestycje. Mieszkańców z pewnością ucieszy modernizacja infrastruktury drogowej, dzięki której poprawiają się warunki poruszania się po terenie gminy. Niektóre z dróg są jeszcze w przebudowie, inne doczekały się już finalizacji. Jak przebiegają remonty w gminie Wielka Nieszawka?

Gmina Wielka Nieszawka w ostatnim czasie kładzie duży nacisk na remonty dróg. Jedną z ważniejszych inwestycji w Cierpicach jest obecnie przebudowa ul. Ogrodowej. Dla mieszkańców oznacza to póki co drobne utrudnienia w ruchu, ale już niedługo zyskają kompletnie odświeżoną drogę. Prace obejmują m.in. wymianę nawierzchni jezdni i chodników, zjazdów z drogi i zatoki autobusowej. Wykonana zostanie także kanalizacja deszczowa, co będzie istotną zmianą. Koszty przebudowy ul. Ogrodowej sięgają niespełna 2 mln zł.

REKLAMA

Oprócz prac w Cierpicach na terenie gminy trwają także inne inwestycje. Duża część z nich realizowana jest w trybie „zaprojektuj i wybuduj”, co oznacza, że po stronie wykonawcy leży zarówno przygotowanie dokumentacji projektowej, jak i realizacja samych robót. Taki tryb pozwala skrócić czas realizacji danej inwestycji. 

Właśnie w takim trybie realizowana była przebudowa ul. Wiązowej w Małej Nieszawce, która opiewała na kwotę nieco ponad 120 tys. zł. Ulica została wybrukowana, co jest szczególnie ważne z punktu widzenia kierowców mieszkających na okolicznych posesjach, którzy do dyspozycji mają teraz równą i wygodną drogę. Prace dobiegły końca na przełomie października i listopada.

Podobnie sytuacja wygląda przy ul. Różanej w Małej Nieszawce, gdzie zakończyły się prace. Efekty powinny zadowolić mieszkańców, bo również i tu pojawiła się nowa, wybrukowana nawierzchnia. Koszt przebudowy ul. Różanej to niespełna 70 tys. zł. 

A to tylko część inwestycyjnych planów gminy Wielka Nieszawka. Docelowo, zarówno w Cierpicach, jak i Małej Nieszawce, zmieni się więcej ulic.

– Dzięki tego typu inwestycjom podnosi się komfort życia mieszkańców. Każdy chce jeździć po dobrej, oświetlonej drodze. Pokazujemy w ten sposób, że nasza gmina inwestuje pieniądze w infrastrukturę. Nie tylko drogi, ale też ocieplenie czy sieci wodociągowo-kanalizacyjne. Dużo pieniędzy udaje nam się pozyskiwać ze środków zewnętrznych, co też przekłada się na większą liczbę inwestycji – komentuje wójt gminy Wielka Nieszawka Krzysztof Czarnecki.

Duża liczba przedsięwzięć i inwestycji przekłada się na zainteresowanie ewentualnych przyszłych mieszkańców, chcących osiedlić się na terenach gminy. Stwarza to nie tylko odpowiednie warunki do życia, choćby przez wzgląd na bliskie sąsiedztwo z Toruniem. To – jak wspomina wójt – nie tylko drogi, ale i pozostałe inwestycje. Aktualnie trwa bowiem również m.in. remont budynku Gminnego Centrum Kultury w Małej Nieszawce, które po zakończeniu prac zyska nowy blask.

– Nasza gmina się rozwija. Dzięki inwestycjom i dobrej infrastrukturze zwiększamy swoje szanse na przyciągnięcie potencjalnych nowych mieszkańców. To nie tylko inwestycje remontowo-budowlane. W naszej gminie powstanie pumptrack, w ramach realizacji zadania pn.: „Kształtowanie przestrzeni publicznej poprzez wzbogacenie oferty spędzania wolnego czasu dla mieszkańców miejscowości Cierpice i Wielka Nieszawka – etap I”. Będzie to budowa ścieżki edukacyjnej/zdrowotnej dla mieszkańców sołectwa Cierpice oraz budowa pumptracku wraz ze stworzeniem miejsca odpoczynku i rekreacji w Cierpicach – dodaje wójt Krzysztof Czarnecki.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.