Gmina Unisław: Zaszczepiono już 20 proc. mieszkańców

Box2 Wiadomości

Mieszkańcy gminy Unisław mogą szczepić się w Gminnym Ośrodku Zdrowia w Unisławiu. Do tej pory zaszczepiono już ponad 1,2 tys. pacjentów. Kierownik ośrodka podkreśla jednak, że przekładnie terminów szczepień nie jest zależne od personelu GOZ-u, lecz od niepewnych terminów dostaw.

Gminny Ośrodek Zdrowia w Unisławiu zaszczepił już 1,2 tys. osób, co stanowi 20 proc. uprawnionych do szczepienia mieszkańców gminy. Od kwietnia pierwszą dawką szczepionych jest 22 osoby dziennie, do tego dochodzą osoby szczepione drugą dawką. Ośrodek jest jednak w stanie szczepić większą liczbę osób, dlatego wystąpił o zwiększenie liczby dostarczanych dawek szczepionki.

REKLAMA

Otrzymaliśmy dodatkowo 120 szczepionek firmy Pfizer i 100 szczepionek Astra Zeneca. Obecnie otrzymaliśmy oferty na dostawę szczepionek do końca maja i mamy ustalone terminy szczepień . Niestety, ,,gwarantowane” oferty często są zmieniane w zakresie terminów dostaw czy rodzajów szczepionki, co wprowadza konieczność przesuwania terminów szczepień dla pacjentów i chaos organizacyjny – tłumaczy mówi Zbigniew Maniszewski, kierownik Gminnego Ośrodka Zdrowia w Unisławiu.

Nie wszyscy pacjenci stawiają się także na umówione terminy szczepień. W związku z tym pracownicy ośrodka proszą osoby, które są mobilne i którym zależy na szybkim terminie szczepień – o zgłaszanie takiej potrzeby. Dzięki temu, w przypadku niezgłoszenia się pacjenta, będzie można daną osobę zaszczepić wcześniej, poza kolejnością. Pozwoli to m.in. uniknąć marnotrawienia szczepionek.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *