Gmina Obrowo zwycięzcą “Bitwy o wozy”

Box2 Obrowo
fot. nadesłane

Gmina Obrowo otrzymała promesę w wysokości 800 tys. złotych na zakup nowego wozu strażackiego dla Ochotniczej Straży Pożarnej, dzięki zwycięstwu w “Bitwie o wozy” przy okazji drugiej tury wyborów prezydenckich. Było to możliwe dzięki dużemu zaangażowaniu mieszkańców, którzy licznie stawili się przy urnach. 

W drugiej turze udział w głosowaniu wzięło 70,36 proc. mieszkańców gminy. Wynik dał im drugie miejsce na terenie byłego województwa toruńskiego, tuż za gminą Wielka Nieszawka. Problemem okazał się jednak brak OSP w gminie i pojawiła się szansa, że promesa na zakup pojazdu trafi do Obrowa. 17 lipca wójtowie obu gmin, Krzysztof Czarnecki i Andrzej Wieczyński podpisali w tej sprawie list intencyjny. Konieczna była jednak jeszcze zgoda organizatora konkursu oraz Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Taka zgoda ostatecznie została wydana i ostatecznie nowy pojazd zyska gmina Obrowo.

REKLAMA

– Dziękuję mieszkańcom za zaangażowanie i społeczną postawę, dzięki której nowy wóz strażacki trafi do naszej gminy – mówi wójt Andrzej Wieczyński. – Zdaliśmy test na mobilizację, pokazaliśmy, że potrafimy i chcemy brać sprawy we własne ręce. Głos każdego z nas miał znaczenie, więc każdy mieszkaniec naszej gminy, który brał udział w wyborach, może czuć się fundatorem wozu.

Decyzją wójta, który jednocześnie jest prezesem Zarządu Gminnego OSP, nowy pojazd otrzymają strażacy z Szembekowa, którzy jako jedyni w gminie nie mieli nowego wozu. Promesa odebrana została wczoraj w Warszawie, gdzie obecni byli wójtowie gmin Obrowo i Wielka Nieszawka oraz przedstawiciele OSP w Szembekowie, Janusz Kwiatkowski i Kazimierz Gackowski oraz prezes jednostki Dariusz Mytlewski. 

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *