Gmina Obrowo. Znamy listę stypendystów Akademii Zdolnych

Box2 Obrowo
fot. ilustracyjne/pixabay

Poznaliśmy już listę stypendystów “Akademii Zdolnych Wójta Gminy Obrowo” za rok 2020/2021. Ci, którym do elitarnego grona udało się dostać, otrzymają stypendium w wysokości 3 tys. zł i specjalne certyfikaty. Gala wręczenia nagród odbędzie się 1 lipca w Szkole Podstawowej w Osieku nad Wisłą.

Komisja stypendialna z sekretarz gminy Mirosławą Kłosińską na czele nie miała łatwego zadania. Wpłynęło aż 87 wniosków o stypendium, z czego 84 przeszły etap oceny formalnej. 66 z nich dotyczyło stypendium za wyniki w nauce, 5 za osiągnięcia artystyczne i 13 za sportowe. 

REKLAMA

– Imponująca jest liczba uczniów, którzy spełnili kryteria do uzyskania stypendium „Akademii Zdolnych” – mówi wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński. – Cieszy nas duża ilość wniosków wynikająca z ogromnego zainteresowania programem, tym bardziej, że w roku szkolnym 2020/2021, w związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju, wiele konkursów i olimpiad było odwołanych.

Uczniów ze świetnymi wynikami nie brakowało. Miejsc w “Akademii Zdolnych” było jednak tylko 10. Dlatego ostatecznie wybrano tych, których osiągnięcia były wybitne i nierzadko wykraczały poza jedną dziedzinę. Przyznano też dodatkowo 10 wyróżnień dla tych, którym zabrakło niewiele. O kryteriach wyboru stypendystów zadecydowała stosowna uchwała i zarządzenie wójta gminy.

– Ponieważ mamy aż tylu zdolnych młodych mieszkańców komisja stypendialna wystąpiła do wójta o uhonorowanie dodatkowych dziesięciu osób, którzy otrzymali nieco tylko mniej punktów od zwycięzców. Wójt wyraził zgodę, dzięki czemu do dziesięciorga stypendystów dołączy w tym roku dziesięciu wyróżnionych – mówi sekretarz Mirosława Kłosińska. 

Na liście laureatów znaleźli się: Jakub Budzyń (8 pkt.), Maciej Górski, Wiktoria Frąs, Agata Krajewska, Maja Kopystecka, Alicja Chłodowska, Amelia Wierzba, Franciszek Turalski, Zuzanna Abramowska i Tomasz Wirski (po 6 pkt.). Z kolei wyróżnienia przyznano Karinie Pajdzie Zuzannie Przewięźlikowskiej, Jakubowi Krzyżanowskiemu, Cecylii Motyce, Laurze Piętce, Pawłowi Perlikowi (po 5 pkt.) Janowi Banaszakowi, Marcie Paurowskiej, Wiktorii Majewskiej i Marcelowi Ludwigowi (po 4 pkt.). Największą część nagrodzonych stanowiły osoby ubiegające się o stypendia w kategorii nauka.

– Chcemy nagradzać wiedzę i wysiłek uczniów w podejmowaniu i pielęgnowaniu pasji, talentów, osiągnięć naukowych. Chcemy wspierać uczniów, którzy swoją ciężką pracą osiągają najlepsze wyniki w nauce, sporcie i kulturze. Mam nadzieję, że stypendia będą również zachętą dla pozostałej młodzieży do pracy na swoje wyniki, czy dla dobra ogółu. Gratuluję wszystkim, którzy osiągnęli tak wysokie wyniki. Doskonale zdaję sobie sprawę, że wymagało to ogromu wysiłku z waszej strony, ale też niejednokrotnie wielu wyrzeczeń ze strony Waszych rodziców. Jestem dumny i szczęśliwy, że mamy tak zdolnych uczniów, młodych mieszkańców gminy Obrowo – podsumowuje wójt gminy Andrzej Wieczyński.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 1 lipca w Szkole Podstawowej w Osieku nad Wisłą. Będzie to moment oficjalnego uhonorowania najzdolniejszych uczniów z terenu gminy. Dokumentacja związana z pracą komisji stypendialnej dostępna jest do wglądu w pokoju nr 10 budynku urzędu gminy w Obrowie. Pełną listę rankingową gmina udostępniła także na swojej stronie internetowej. 

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *