Gmina Obrowo z Platyną! Samorząd otrzymał wyjątkową nagrodę

Box2 Obrowo
Fot. obrowo.pl

W zeszłym roku gmina Obrowo uhonorowana została „Złotym Hitem 2018”, a obecnie zdobyła kolejną nagrodę, tym razem za działania proekologiczne. Statuetkę “Platynowy HIT 2019” dla gminy odebrał na zamku w Gniewie wójt Andrzej Wieczyński.

Konkurs Gospodarczo – Samorządowy HIT Regionu organizowany jest już od połowy lat 90. Nagrody rozdawane są w kategoriach dokonań rynkowych, samorządowych i ekologicznych.

REKLAMA

W tym roku tytuł “Platynowy Hit 2019” podczas czerwcowej, jubileuszowej gali konkursu otrzymała gmina Obrowo. Komisja konkursowa dostrzegła działania proekologiczne w zakresie modelowej selektywnej zbiórki odpadów, które realizuje samorząd oraz autorski program wykorzystywania energii odnawialnej poprzez dofinansowania do zakupu i montażu pomp ciepła i kolektorów słonecznych.

– Warto zaznaczyć, że to nie pierwsze wyróżnienie dla naszej gminy – czytamy na stronie Obrowo.pl. – W ubiegłym roku uhonorowani zostaliśmy „Złotym Hitem 2018” za przykładną i wzorową współpracę samorządu gminnego z jednostkami Ochotniczej Straży Pożarnej.

W skład komisji konkursowej wchodzą przedstawiciele urzędów, instytucji i stowarzyszeń zainteresowanych rozwojem gospodarczym i promocją regionu. Punktują oni przede wszystkim jakość, efekty oraz nowatorskie podejście.

Uroczystą galę na zamku w Gniewie uświetnili Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *