Gmina Obrowo. W weekend pikniki rodzinne w trzech miejscowościach

Box2 Obrowo
fot. Katarzyna Krzyżanowska

Gmina Obrowo szykuje się do zakończenia wakacji. W ostatni weekend sierpnia w trzech miejscowościach odbędą się pełne atrakcji pikniki rodzinne. Wydarzeniom towarzyszyć będzie akcja promocji szczepień przeciw Covid-19. Z tej okazji do kilku miejscowości w gminie zawita szczepionkobus, w którym będzie można zaszczepić się bez wcześniejszej rejestracji.

Gospodarzem pierwszego z pikników będą Zawały. Sobotnie wydarzenie przybierze formę turnieju, w trakcie którego uczestnicy zmierzą się w konkurencjach sportowych. Niektóre z nich będą naprawdę nietypowe, jak np. skakanie w workach czy bieg z jajkiem. Drużyny liczyć będą od 4 do 5 zawodników, a dla najlepszych przewidziano nagrody i pamiątkowe medale. Początek o godz. 15.00. Po zakończeniu sportowych zmagań dzieci będą mogły spędzić czas na zabawie z animatorem. Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Budżetu Obywatelskiego Powiatu Toruńskiego. 

REKLAMA

Dzień później w Kawęczynie odbędzie się pożegnanie lata pod patronatem wójta gminy Obrowo Andrzeja Wieczyńskiego. W programie wydarzenia przewidziano m.in. pokazy strażackie i policyjne, konkurencje sportowe i mecz piłki nożnej. Nie zabraknie także grilla i różnego rodzaju atrakcji dla dzieci. Wydarzenie odbędzie się przy siedzibie firmy Reiter, jednego z organizatorów. Nad przygotowaniem pikniku czuwają także lokalne OSP, a także sołtys i rada sołecka Kawęczyna.

Lato pożegnane zostanie także w Szembekowie. Tu również przewidziano gry i zabawy z animatorem, pokazy strażackie i liczne konkursy. Nie zabraknie także przekąsek. W czasie pikniku przy remizie odbędzie się też akcja promocyjna szczepień przeciw Covid-19. Dla dzieci przygotowano związany z tą tematyką konkurs z atrakcyjnymi nagrodami. Ponadto na wszystkich mieszkańców gminy czekają upominki. Warunkiem jest jednak posiadanie przy sobie dokumentu potwierdzającego zaszczepienie po 11 czerwca, czyli od momentu, kiedy wojewoda polecił gminom promocję szczepień. Pożegnanie lata w Szembekowie zapowiada się więc wyjątkowo ciekawie. Początek w sobotę 28 sierpnia o godz. 15.00.

Ponadto w czasie pikników w Kawęczynie i w Szembekowie będzie można spisać się w Narodowym Spisie Powszechnym.

Przez cały weekend po gminie krążył będzie szczepionkobus, w ramach wspólnej akcji lecznic Citomed oraz OSP Toruń Bielawy. Odwiedzi Łążyn, Obrowo, Brzozówkę i Dobrzejewice. Tam będzie można bez wcześniejszej rejestracji przyjąć jednodawkową szczepionkę Johnson&Johnson lub jedną z dwóch dawek szczepionki Pfizer. 

Akcja promocyjna ma zachęcić mieszkańców gminy do szczepień przeciw Covid-19. 

– Szczepimy się dla siebie i dla swoich bliskich. To wyraz naszej odpowiedzialności za tych, których kochamy – mówi Mirosława Kłosińska, sekretarz gminy Obrowo. – Ciężko przeszłam Covid-19 w marcu, do dziś nie wróciłam do pełni sił. Mimo to zaszczepiłam się przeciwko koronawirusowi, aby do minimum ograniczyć ryzyko powtórnego zachorowania. Dlatego zachęcam wszystkich: skorzystajmy z możliwości szczepień. Obecnie jest to tak proste: szczepionkobus przyjeżdża do naszej gminy, można podejść i bez skierowania, bezpłatnie skorzystać z tej ochrony przed Covid-19.

Wcześniej OSP w Kawęczynie przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji #szczepimysiezosp. Szczepiąc się, można więc wesprzeć strażaków ochotników w swojej okolicy. Jeśli OSP zaszczepi 50 osób, otrzyma na start 3 tys. zł. Za każdą kolejną zaszczepioną osobę przewidziano premie w wysokości od 5 tys. zł aż do 1 mln zł. 

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *