Gmina Obrowo. Trwa wypłata dotacji na kolektory słoneczne i pompy ciepła

Box2 Obrowo
fot. Pixabay.com

300 tys. zł – tyle gmina Obrowo przeznaczyła w tym roku na dotacje na kolektory słoneczne i powietrzne pompy ciepła. Do tej pory udzielono już 50 dotacji, w łącznej kwocie 150 tys. zł. 

Na pokrycie kosztów zakupu i montażu kolektorów słonecznych oraz powietrznych pomp ciepła do podgrzewania wody gmina udziela dotacji każdego roku. Tego rodzaju wsparcie dla źródeł energii odnawialnej wypłacane jest w kwocie 3 tys. zł. Pieniądze przyznawane są na zasadach refundacji części poniesionych kosztów. Zalicza się do nich również koszty zakupu materiałów i urządzeń oraz koszty robót budowlano-montażowych.

REKLAMA

Dotacja przeznaczona jest dla osób fizycznych, będących właścicielami budynków mieszkalnych, a także dla wspólnot mieszkaniowych z terenu gminy. Pieniądze można uzyskać tylko na jedno źródło energii w danym budynku. 

 – W 2019 roku gmina zarezerwowała w budżecie na ten cel 249 000 zł i wypłaciła 83 dotacje. W 2020 roku zarezerwowaliśmy 300 000 zł, z których wypłaciliśmy już 150 000 złotych, udzielając 50 dofinansowań – wyjaśnia wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *