Gmina Obrowo. Trwa rekrutacja do szkół

Box2 Obrowo
fot. nadesłane

Dzieci i młodzież, myśląc o swojej przyszłości, powinny zapoznać się z ofertą szkół, w których planują kontynuować naukę. W gminie Obrowo nie brakuje placówek umożliwiających zdobycie nie tylko podstawowej wiedzy, ale i rozwinięcie posiadanych, a być może ukrytych do tej pory umiejętności. W swoje progi zapraszają m.in. Publiczna Szkoła Muzyczna I Stopnia w Osieku nad Wisłą i Liceum Ogólnokształcące w Dobrzejewicach.

Fortepian, wiolonczela, skrzypce, akordeon, gitara klasyczna, flet poprzeczny, klarnet, saksofon i fagot – wybierając osiecką szkołę muzyczną, można nauczyć się gry na jednym z instrumentów. Oferta skierowana jest do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 16 lat, w dwóch cyklach – 6-letnim dla najmłodszych i 4-letnim dla starszych. Zajęcia odbywają się popołudniami i prowadzone są indywidualnie, dzięki czemu każdy z uczniów może liczyć na pełną uwagę nauczyciela. W grupach odbywają się zajęcia teoretyczne, jak kształcenie słuchu, rytmika, audycje muzyczne, a także orkiestra i chór. Nauczyciele są absolwentami akademii muzycznych, zapewniają wysoki poziom nauczania i odpowiednie podejście do ucznia. Uczniowie mogą także skorzystać z opcji wypożyczenia instrumentów. Sama nauka w szkole jest bezpłatna.

REKLAMA

Szkoła muzyczna już zapowiedziała drzwi otwarte. W sobotę 12 czerwca w godz. 10.30-12.30 będzie można zwiedzić szkołę, odbyć konsultacje z nauczycielami czy spróbować swoich sił z wybranym instrumentem w ramach lekcji próbnej. W planach jest również koncert uczniów i grill na terenie szkoły. Przesłuchania wstępne dla kandydatów zaplanowano na 16 czerwca. Pozwoli to sprawdzić predyspozycje muzyczne dziecka.

Szczegółowe informacje, wraz z formularzem rekrutacyjnym dostępne są na stronie internetowej placówki www.muzycznaosiek.pl w zakładce „rekrutacja”. 

Dzięki nauce w Szkole Muzycznej I Stopnia w Osieku nad Wisłą już od najmłodszych lat można szlifować swój talent, pobudzając przy tym inwencję twórczą i rozwijając dojrzałość emocjonalną. Ucząc się gry na instrumencie, pobudza się także wyobraźnię, która przydatna jest w wielu sferach życia. Warto więc zainteresować się tym, co proponuje placówka. Dla młodzieży może to być pierwszy krok do studiów muzycznych, a nawet przyszłej kariery na największych scenach.

Swoją rekrutację zapowiedziało już także Liceum Ogólnokształcące w Dobrzejewicach. Szkoła oferuje m.in. indywidualne podejście do ucznia i dobre wyposażenie. W przyjaznej atmosferze można korzystać z interaktywnych tablic czy drukarek 3D. Szkoła dysponuje pełnowymiarową salą gimnastyczną, siłownią zewnętrzną i „orlikiem”. W budynku znajdziemy również stołówkę i świetlicę. W ofercie także szeroki zakres zajęć pozalekcyjnych, umożliwiających rozwój uczniów w wielu dziedzinach. Dzięki udziałowi w projekcie Erasmus+ można wymieniać swoje doświadczenia z rówieśnikami z zagranicy. Placówka umożliwia także bezpłatne ukończenie kursu na prawo jazdy. 

Podania do Liceum Ogólnokształcącego w Dobrzejewicach w ramach tegorocznego naboru można składać w terminie od 17 maja do 21 czerwca. Więcej informacji na temat rekrutacji znaleźć można na stronie internetowej www.zsdobrzejewice.pl. 

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *