Gmina Obrowo. Trwa rekrutacja do szkół

Box2 Obrowo
fot. nadesłane

Dzieci i młodzież, myśląc o swojej przyszłości, powinny zapoznać się z ofertą szkół, w których planują kontynuować naukę. W gminie Obrowo nie brakuje placówek umożliwiających zdobycie nie tylko podstawowej wiedzy, ale i rozwinięcie posiadanych, a być może ukrytych do tej pory umiejętności. W swoje progi zapraszają m.in. Publiczna Szkoła Muzyczna I Stopnia w Osieku nad Wisłą i Liceum Ogólnokształcące w Dobrzejewicach.

Fortepian, wiolonczela, skrzypce, akordeon, gitara klasyczna, flet poprzeczny, klarnet, saksofon i fagot – wybierając osiecką szkołę muzyczną, można nauczyć się gry na jednym z instrumentów. Oferta skierowana jest do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 16 lat, w dwóch cyklach – 6-letnim dla najmłodszych i 4-letnim dla starszych. Zajęcia odbywają się popołudniami i prowadzone są indywidualnie, dzięki czemu każdy z uczniów może liczyć na pełną uwagę nauczyciela. W grupach odbywają się zajęcia teoretyczne, jak kształcenie słuchu, rytmika, audycje muzyczne, a także orkiestra i chór. Nauczyciele są absolwentami akademii muzycznych, zapewniają wysoki poziom nauczania i odpowiednie podejście do ucznia. Uczniowie mogą także skorzystać z opcji wypożyczenia instrumentów. Sama nauka w szkole jest bezpłatna.

REKLAMA

Szkoła muzyczna już zapowiedziała drzwi otwarte. W sobotę 12 czerwca w godz. 10.30-12.30 będzie można zwiedzić szkołę, odbyć konsultacje z nauczycielami czy spróbować swoich sił z wybranym instrumentem w ramach lekcji próbnej. W planach jest również koncert uczniów i grill na terenie szkoły. Przesłuchania wstępne dla kandydatów zaplanowano na 16 czerwca. Pozwoli to sprawdzić predyspozycje muzyczne dziecka.

Szczegółowe informacje, wraz z formularzem rekrutacyjnym dostępne są na stronie internetowej placówki www.muzycznaosiek.pl w zakładce „rekrutacja”. 

Dzięki nauce w Szkole Muzycznej I Stopnia w Osieku nad Wisłą już od najmłodszych lat można szlifować swój talent, pobudzając przy tym inwencję twórczą i rozwijając dojrzałość emocjonalną. Ucząc się gry na instrumencie, pobudza się także wyobraźnię, która przydatna jest w wielu sferach życia. Warto więc zainteresować się tym, co proponuje placówka. Dla młodzieży może to być pierwszy krok do studiów muzycznych, a nawet przyszłej kariery na największych scenach.

Swoją rekrutację zapowiedziało już także Liceum Ogólnokształcące w Dobrzejewicach. Szkoła oferuje m.in. indywidualne podejście do ucznia i dobre wyposażenie. W przyjaznej atmosferze można korzystać z interaktywnych tablic czy drukarek 3D. Szkoła dysponuje pełnowymiarową salą gimnastyczną, siłownią zewnętrzną i „orlikiem”. W budynku znajdziemy również stołówkę i świetlicę. W ofercie także szeroki zakres zajęć pozalekcyjnych, umożliwiających rozwój uczniów w wielu dziedzinach. Dzięki udziałowi w projekcie Erasmus+ można wymieniać swoje doświadczenia z rówieśnikami z zagranicy. Placówka umożliwia także bezpłatne ukończenie kursu na prawo jazdy. 

Podania do Liceum Ogólnokształcącego w Dobrzejewicach w ramach tegorocznego naboru można składać w terminie od 17 maja do 21 czerwca. Więcej informacji na temat rekrutacji znaleźć można na stronie internetowej www.zsdobrzejewice.pl. 

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *