Gmina Obrowo. Szkoły bez zajęć do końca tygodnia

Box2 Obrowo
fot. Łukasz Piecyk

Wszystkie publiczne szkoły w gminie Obrowo nie będą organizowały zajęć do końca tygodnia. Powodem znaczny wzrost zakażeń koronawirusem w regionie. Wójt Andrzej Wieczyński zaapelował do dyrektorów placówek, by ci zwrócili się do sanepidu z prośbą o zamknięcie szkół.

Sanepid do tej pory podjął decyzję o zamknięciu tylko w przypadku Szkoły Podstawowej w Obrowie. Tymczasem w placówkach w Osieku nad Wisłą, Dobrzejewicach, Łążynie II i w Brzozówce dyrektorzy zarządzili tzw. dni dyrektorskie w dniach 15 i 16 października – po rozmowach z wójtem gminy.

REKLAMA

Dzieci, których rodzice pracują lub wychowują niepełnosprawne dziecko, będą miały zapewnioną opiekę świetlicową w szkołach.

– Trzykrotnie w tym tygodniu zaapelowałem do dyrektorów, aby indywidualnie pisemnie zwrócili się do sanepidu o wydanie decyzji o zamknięciu placówki. Od sierpnia mówiłem, że moim zdaniem szkoły powinny wprowadzić nauczanie zdalne. Teraz jest najwyższy czas, aby przedstawić sanepidowi nasze argumenty za tym rozwiązaniem. Dyrektor szkoły w Obrowie zgodę sanepidu na zamknięcie placówki otrzymał. Liczę na to, że i kolejne szkoły w naszej gminie sanepid zdecyduje się zamknąć – informuje wójt Obrowa Andrzej Wieczyński.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *