Gmina Obrowo. Spore zniszczenia po nocnej nawałnicy

Box2 Obrowo Wiadomości
fot. UGO

Burze, których byliśmy świadkami dziś w nocy spowodowały spore zniszczenia. Toruń i okolice nawiedziła nawałnica, która sprawiła, że strażacy mieli pełne ręce roboty. Gmina Obrowo pokazała część szkód spowodowanych żywiołem. Liczenie strat wciąż jednak trwa.

W nocy mieliśmy do czynienia z prawdziwą nawałnicą. Strażacy w samym kujawsko-pomorskim otrzymali 775 zgłoszeń dotyczących m.in. powalonych drzew i pozrywanych dachów. Mocno dotknięta została gmina Obrowo, gdzie wciąż są liczone straty. Tych najważniejszych – w ludziach – na szczęście nie ma.

REKLAMA

– Najbardziej poszkodowane zostały miejscowości Skrzypkowo i Zębowo. Zniszczeniu uległy budynki i linie energetyczne, zostało powalonych wiele drzew. Pracownicy urzędu wraz z wójtem Andrzejem Wieczyńskim, strażacy OSP oraz służby od wczesnych godzin nocnych zapewniają pomoc poszkodowanym oraz pracują nad usuwaniem skutków burzy. Aktualnie zbieramy szczegółowe informacje o powstałych szkodach – poinformowała dziś gmina Obrowo.

Tagged

1 thought on “Gmina Obrowo. Spore zniszczenia po nocnej nawałnicy

  1. Lipiec 2021 dla Pani Zyty ze Skrzypkowa zapisze się czarnymi kolorami… Dom, który był jej ostoją i radością zabrała potężna wichura, która przetoczyła się w nocy z 14 na 15 lipca przez okolicę… Wielki strach, ucieczka a potem przerażający widok riuny, która została…

    To co zastali nasi wolontariusze przyprawia o dreszcze…

    Liczymy na Wasze wsparcie… takie wichury mogą dotknąć każdego z nas…

    W tej chwili najbardziej potrzebne są materiały budowlane i pomoc firm w odbudowie tego co zostało… Pani Zyta zbiera to co da się ocalić a resztę musi odbudować…Prosimy o wsparcie dla niej w tych trudnych chwilach… Serce pęka gdy człowiek traci dorobek życia…

    https://zrzutka.pl/4sx98a

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *