Gmina Obrowo kupiła 101 zestawów do nauki zdalnej

Box2 Obrowo
fot. Pixabay

101 zestawów do nauki zdalnej trafiło w ubiegłym roku do szkół z terenu gminy Obrowo. Ze szkół trafiły – według potrzeb – do potrzebujących uczniów i nauczycieli. Wszystko po to, by nikt nie pozostał wykluczony w dobie nauki zdalnej. Ponadto, szkoły udostępniały także swój dotychczasowy sprzęt: 12 laptopów i 63 tablety. 

101 wyposażonych w dostęp do internetu i niezbędne akcesoria zestawów do zdalnej nauki zostało częściowo sfinansowanych ze środków zewnętrznych, a częściowo z budżetu gminy Obrowo. Wobec obowiązku nauki zdalnej, inwestycje okazały się niezbędne dla walki z wykluczeniem cyfrowym uczniów. W 2020 roku gmina zabiegała o pieniądze z programów Zdalna Szkoła i Zdalna Szkoła Plus. Z obu udało się uzyskać łącznie 185 tys. zł na zakup laptopów i tabletów. 

REKLAMA

– Za te pieniądze oraz za środki własne kupiliśmy 91 zestawów do nauki zdalnej: 58 kompletnych laptopów oraz 33 tablety. Sprzęt został wyposażony w dostęp do internetu, niezbędne akcesoria i przekazany szkołom do dyspozycji według rozeznanych potrzeb nauczycieli i uczniów. Dzięki temu wielu z nich nie zostało odciętych od możliwości nauki w czasie epidemii, kiedy obowiązkowe jest zdalne nauczanie – mówi wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński.

Kolejne 10 zestawów w postaci laptopów zostało pozyskanych w ramach projektu Gmin@ na czasie. Łącznie na cele zdalnej nauki gmina zakupiła 101 zestawów sprzętu do nauki zdalnej, a ponadto szkoły wykorzystały dodatkowe 12 laptopów i 63 tablety z własnych zasobów.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *