Gmina Obrowo. Brak wolnych terminów na szczepienia przeciwko Covid-19

Box2 Obrowo
fot. Pixabay

Gmina Obrowo dołączyła do grona gmin w kraju, w których jeszcze przed weekendem zabrakło miejsc na szczepienia przeciwko Covid-19. Otrzymanych szczepionek nie wystarczyło dla wszystkich osób 70+. Powodem ma być zmiana harmonogramu dostaw przez producenta. 

Na terenie gminy jest 1119 mieszkańców, zaliczających się do kategorii 70+ (w tym 80+). Nie każdy z nich ma jednak szansę już teraz skorzystać ze szczepionki. Co więcej, kiedy zakończyła się rejestracja dla osób 80+, w puli zostało zaledwie 66 wolnych terminów, które wyczerpały się, jak tylko wystartowała rejestracja dla osób 70+. 

REKLAMA

Na terenie gminy Obrowo są dwa punkty szczepień – w przychodni w Dobrzejewicach oraz w przychodni w Obrowie. Ponadto, ta druga rejestruje jedynie swoich pacjentów 70+. Rząd tłumaczy, że sytuacja z brakiem szczepionek w wielu miejscach w kraju jest spowodowana zmianą harmonogramu dostaw przez firmę Pfizer. 

Warto pamiętać, że to nie gmina odpowiada za rejestrację na szczepienia. Pomaga za to dotrzeć na szczepienie tym, którzy nie są w stanie do punktu szczepień dojechać samodzielnie.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *