Gmina Łysomice zajęła 4. miejsce w województwie pod względem zamożności

Box2 Łysomice Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Najnowszy ranking zamożności miast i gmin w Polsce nie pozostawia wątpliwości. Gmina Łysomice zajęła 4. miejsce w województwie kujawsko-pomorskim i stała się liderem powiatu toruńskiego.

Ranking zamożności samorządów został opublikowany przez pismo „Wspólnota” już po raz 8. Gmina Łysomice, wśród gmin wiejskich w Polsce, awansowała na 99. pozycję. Zajęła tym samym 4. miejsce w województwie kujawsko-pomorskim. Dochód przypadający na jednego mieszkańca gminy Łysomice wyniósł prawie 4300 zł, co oznacza wzrost o 390 zł w stosunku do ubiegłego roku.

REKLAMA

Dobra sytuacja finansowa naszej gminy oczywiście cieszy, zwłaszcza w obecnej sytuacji epidemicznej. Statystyki nie są jednak najważniejsze. Najważniejsze jest to, że naszym mieszkaniom dobrze się w gminie Łysomice żyje – podkreśla Piotr Kowal, wójt gminy Łysomice.

Autorzy rankingu brali pod uwagę dochody własne samorządu, w tym wpływy z podatków dochodowych oraz subwencje przyznane w ubiegłym roku. Pominięte natomiast zostały wpływy z dotacji celowych.

Tagged

1 thought on “Gmina Łysomice zajęła 4. miejsce w województwie pod względem zamożności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.