Gmina Łysomice zachęca do udziału w konkursie plastycznym

Box2 Łysomice Wiadomości

Najmłodsi mieszkańcy gminy Łysomice mogą wziąć udział w konkursie pn. „Bezpiecznie korzystam z sieci”. Zadanie jest proste. Wystarczy stworzyć projekt graficzny, odwołujący się do głównego hasła konkursowego.

Organizatorami konkursu plastycznego są gmina Łysomice oraz gminna komisja ds. profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych. Skierowany jest on do dzieci i młodzieży w wieku 3-15 lat.

REKLAMA

– Konkurs polega na stworzeniu projektu graficznego, nawiązującego do hasła „Bezpiecznie korzystam z sieci”. Chcemy zwrócić uwagę na tematykę bezpieczeństwa w sieci, umiejętnego korzystania z zasobów internetu, wyszukiwania wartościowych treści, a także na kwestie związane z przejawami cyberprzemocy – tłumaczy Justyna Paczkowska, pracownik ds. kultury i promocji w Urzędzie Gminy Łysomice. – Dodatkowo młodzi uczestnicy będą mieli okazję, aby zaprezentować swoje plastyczne talenty i rozwinąć artystyczną wrażliwość.

Każdy uczestnik może zgłosić maks. jedną pracę konkursową, wykonaną wybraną przez siebie techniką plastyczną (np. ołówek, kredka, farby plakatowe, akwarela, tempera, pastele, farby olejne, collage) w formacie A3 lub A4. Prace powinny zostać wykonane na papierze typu brystol lub blok techniczny. Oceniane będą w trzech kategoriach wiekowych (3-6, 7-9 oraz 10-15 lat). 

– Komisja konkursowa będzie brała pod uwagę walory plastyczne i estetyczne, zgodność z tematyką konkursową, oryginalność podejścia do tematu i walory edukacyjne pracy – dodaje Justyna Paczkowska. – Laureaci trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii wiekowej otrzymają nagrody rzeczowe. Ogłoszenie wyników planowane jest najpóźniej do 20 sierpnia.

Podpisane prace należy dostarczać do Urzędu Gminy Łysomice do 15 sierpnia. Trzeba dołączyć do nich formularz zgłoszeniowy z danymi uczestnika oraz zgodą na przetwarzanie danych osobowych.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *