Gmina Łysomice otwiera obiekty sportowe. Będzie obowiązywać kilka zasad

Box2 Łysomice Wiadomości
fot. Pixabay

Od poniedziałku 4 maja na terenie gminy Łysomice udostępnione zostaną niektóre obiekty infrastruktury sportowej o charakterze otwartym. Na boisku sportowym będzie mogło jednak przebywać maksymalnie 6 osób. Obowiązywać będą także szczególne zasady bezpieczeństwa.

Już od dzisiaj mieszkańcy gminy Łysomice będą mogli skorzystać z boiska sportowego w Ostaszewie. Treningi LZS Mustang Ostaszewo będą mogły odbywać się wyłącznie w grupach zorganizowanych pod nadzorem przedstawicieli klubu. Członkowie klubu będą mogli również trenować na orliku i boiskach wielofunkcyjnych, ale tyko po wcześniejszym ustaleniu takiego zamiaru z przedstawicielem Urzędu Gminy Łysomice. Mieszkańcy będą mogli również skorzystać z boisk wiejskich i siłowni zewnętrznych, jednak wyłącznie na własną odpowiedzialność. Na boisku sportowym może przebywać maksymalnie 6 osób, a na siłowni zewnętrznej maksymalnie 2 osoby.

REKLAMA

Każda osoba, korzystająca z obiektów sportowych, zobowiązana jest do zabezpieczenia we własnym zakresie możliwości dezynfekcji rąk i urządzeń lub stosowania rękawiczek – informuje Piotr Kowal, wójt gminy Łysomice.

To nie jedyne zasady bezpieczeństwa epidemicznego, która będą obowiązywać na gminnych obiektach sportowych. W dalszym ciągu należy zachowywać dystans społeczny i pamiętać o obowiązku zakrywania twarzy w drodze na boisko. Wójt Piotr Kowal informuje także o braku możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego oraz konieczności weryfikacji uczestników. Obowiązek weryfikacji uczestników dotyczy boisk na terenie szkół, orlików oraz LZS Mustang.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *