Gmina Łysomice otwiera obiekty sportowe. Będzie obowiązywać kilka zasad

Box2 Łysomice Wiadomości
fot. Pixabay

Od poniedziałku 4 maja na terenie gminy Łysomice udostępnione zostaną niektóre obiekty infrastruktury sportowej o charakterze otwartym. Na boisku sportowym będzie mogło jednak przebywać maksymalnie 6 osób. Obowiązywać będą także szczególne zasady bezpieczeństwa.

Już od dzisiaj mieszkańcy gminy Łysomice będą mogli skorzystać z boiska sportowego w Ostaszewie. Treningi LZS Mustang Ostaszewo będą mogły odbywać się wyłącznie w grupach zorganizowanych pod nadzorem przedstawicieli klubu. Członkowie klubu będą mogli również trenować na orliku i boiskach wielofunkcyjnych, ale tyko po wcześniejszym ustaleniu takiego zamiaru z przedstawicielem Urzędu Gminy Łysomice. Mieszkańcy będą mogli również skorzystać z boisk wiejskich i siłowni zewnętrznych, jednak wyłącznie na własną odpowiedzialność. Na boisku sportowym może przebywać maksymalnie 6 osób, a na siłowni zewnętrznej maksymalnie 2 osoby.

REKLAMA

Każda osoba, korzystająca z obiektów sportowych, zobowiązana jest do zabezpieczenia we własnym zakresie możliwości dezynfekcji rąk i urządzeń lub stosowania rękawiczek – informuje Piotr Kowal, wójt gminy Łysomice.

To nie jedyne zasady bezpieczeństwa epidemicznego, która będą obowiązywać na gminnych obiektach sportowych. W dalszym ciągu należy zachowywać dystans społeczny i pamiętać o obowiązku zakrywania twarzy w drodze na boisko. Wójt Piotr Kowal informuje także o braku możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego oraz konieczności weryfikacji uczestników. Obowiązek weryfikacji uczestników dotyczy boisk na terenie szkół, orlików oraz LZS Mustang.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *