Gmina Łysomice: Nielegalne odprowadzanie deszczówki do kanalizacji? Będą kontrole

Box2 Łysomice Wiadomości

Zdzisław Gawroński, prezes Zakładu Usług Komunalnych w Łysomicach, poinformował, że w niedzielę 2 maja na terenie gminy doszło do przepełnienia sieci kanalizacyjnej. “Daje to podstawy do założenia, że z niektórych posesji woda opadowa odprowadzana jest do kanalizacji sanitarnej”, skomentował. Teraz ZUK będzie wyciągał konsekwencje.

ZUK w Gostkowie zamierza rozpocząć kontrolę nielegalnych podłączeń do kanalizacji z poszczególnych posesji na terenie gminy Łysomice. Zakład przypomina mieszkańcom, że wprowadzanie wód opadowych, roztopowych czy drenażowych do urządzeń kanalizacyjnych jest zabronione prawem i klasyfikowane jako przestępstwo.

REKLAMA

Obfite opady deszczu w dniu 2 maja spowodowały przepełnienie sieci kanalizacyjnej, co daje podstawy do założenia, że z niektórych posesji woda opadowa odprowadzana jest do kanalizacji sanitarnej – informuje Zdzisław Gawroński, prezes ZUK Łysomice. – Bardzo proszę o uregulowanie nieprawidłowości w tym zakresie, aby uniknąć niepotrzebnych problemów i kosztów.

Nielegalne odprowadzanie deszczówki do kanalizacji może grozić grzywną nawet do 10 tys. zł, a w najgorszym wypadku karą ograniczenia wolności.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *