Gmina Łysomice. Biblioteki przygotowały dla najmłodszych atrakcyjne warsztaty

Box2 Łysomice Wiadomości

Biblioteki publiczne z gminy Łysomice zachęcają najmłodszych mieszkańców do wzięcia udziału w wakacyjnych warsztatach. Zajęcia będą odbywać się do końca sierpnia, a ich celem będzie pobudzenie kreatywności i… oderwanie od ekranów komputerów i smartfonów.

To już kolejna odsłona gminnej akcji dla dzieci „Wakacje w Bibliotece”. Jak co roku dzieci mogą uczestniczyć w tematycznych warsztatach, m.in. plastycznych, kulinarnych czy ruchowych. Na wszystkie zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy. Co przygotowały poszczególne biblioteki? W bibliotece w Łysomicach odbyły się do tej pory warsztaty z robienia kukiełek, zabawy z filcem, malowanie farbami i zajęcia z decoupage’u. Kolejne planowane zajęcia to szycie misiów (27.07), malowanie na szkle (30.07) i malowanie toreb (3.08). Biblioteka w Zakrzewku na zajęcia plastyczne, techniczne i na świeżym powietrzu zaprasza w każdy wtorek i czwartek w godz. 13.00-15.00. Biblioteka w Gostkowie także proponuje zajęcia plastyczne oraz gry i zabawy we wtorki i czwartki, jednak nieco wcześniej – w godz. 10.00-13.00. Biblioteka w Lulkowie proponuje zajęcia plastyczne i kulinarne w każdy wtorek i piątek od godz. 15.00. Natomiast zajęcia w bibliotece w Ostaszewie odbywają się codziennie w godz. 11.00-13.00.

REKLAMA

– Poniedziałki to dzień na łamigłówki, we wtorki proponujemy zajęcia kreatywne, a w środy ruchowe. W czwartki przygotowujemy warsztaty twórcze, a w piątki jest czas na typowo wakacyjne zabawy. Do tej pory rozwiązywaliśmy rebusy, malowaliśmy torby, robiliśmy świeczki metodą decoupage’u, graliśmy w gry planszowe i składaliśmy zwierzaki z ręczników… Pomysłów nam nie brakuje, chętnych na zajęcia także – mówi Monika Wicherek z biblioteki w Ostaszewie. – To dla dzieci świetna okazja, żeby oderwać się od komputerów i telefonów. Poza tym dzieci są przez pandemię spragnione swojego towarzystwa. 

Ciekawe zajęcia przygotowała także biblioteka w Kamionkach Dużych. Do tej pory odbyły się spotkanie z muminkami, dzień indiański, warsztaty z patyczkowych konstrukcji, zabawy na boisku, a wczoraj – wykonywanie gipsowych zwierzątek. Kolejne planowane aktywności na końcówkę lipca to szycie misiów (26.07), gra terenowa (28.07) i wakacyjny tor przeszkód (30.07).

Dalszy harmonogram warsztatów wakacyjnych można śledzić na fanpage’ach bibliotek i gminy Łysomice.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.