Gmina Lubicz po interwencji Poza Toruń wypowiada umowę dzierżawy terenu w Młyńcu Pierwszym

Box1 Lubicz Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Sprawa dzierżawy terenu w Młyńcu Pierwszym wzbudziła w ostatnim czasie wiele kontrowersji nie tylko wśród samych mieszkańców, ale także przedstawicieli samorządu. Zdaniem części mieszkańców sołectwa ich jakość życia wyraźnie się pogorszyła, a wartość ich domów i działek znacznie spadła. Powodem tego stanu miał być fakt, że w spokojnej dotąd okolicy pojawiły się ciężarówki, parking dla ciężkiego sprzętu oraz hala magazynowa.

Po naszej publikacji w mediach społecznościowych rozgorzała spora dyskusja, w której argumenty przeciwników dzierżawy były krytykowane przez m.in. radnych z Młyńca. Okazało się jednak, że obawy i żale krytyków decyzji wójta, były słuszne.

REKLAMA

Przypomnijmy, w ostatnim numerze „Poza Toruń” pisaliśmy o sprawie dzierżawy działki nr 73/10, zlokalizowanej przy ul. Polnej w Młyńcu Pierwszym w gminie Lubicz. Teren dawnego boiska został wydzierżawiony decyzją wójta Marka Nicewicza za 1500 zł/rocznie. Co więcej, teren jest użytkowany niezgodne z przeznaczeniem, wyraźnie określonym w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego. Zgodnie z aktem prawa gminnego, na tym terenie powinna znajdować się zieleń. W chwili obecnej zaś prowadzona jest tam intensywna działalność gospodarcza. Obecny dzierżawca postawił na tym terenie halę magazynową. Planował też zbudowanie parkingu dla tirów i zaczął w tym celu utwardzać teren, wykorzystując ciężki sprzęt i zwożąc gruz. Mieszkańcy protestują przeciwko łamaniu prawa i lekceważeniu ich próśb. Sprawa została już zgłoszona do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Toruniu.

Po naszej interwencji, gmina Lubicz wypowiedziała umowę dzierżawy działki po dawnym boisku w Młyńcu Pierwszym. Zapytaliśmy Urząd Gminy o powód takiej decyzji. Otrzymaliśmy lakoniczną odpowiedź, że powodem wypowiedzenia umowy dzierżawy było użytkowanie przedmiotu dzierżawy niezgodne z warunkami umowy.

Tagged

5 thoughts on “Gmina Lubicz po interwencji Poza Toruń wypowiada umowę dzierżawy terenu w Młyńcu Pierwszym

  1. Śmiechu warte, ingerencja w prywatne interesy, najgorsza warstwa społeczeństwa to ta, która czeka się obcych, jak komuś się coś nie podoba to czemu ktoś inny tego nie wydzierżawił? Są ludzie i parapety 🙂

    1. Nikt inny tego nie wydzierżawił bo nigdzie tego nieogłaszali a powinni. Myśleliście że trafiliście na kmiotów na wiosce którzy będą siedzieć cicho…nic z tego…spodziewajcie się grzmotów… Burza dopiero nadciąga…

  2. Wczoraj czytałem komentarz wójta na facebooku. Umowę wypowiedzieli 14 maja. A te papudroki z poza torun mówią, że to ich zasługa. Co za żenada. Szczekaczka, a nie gazeta.

    1. To źle czytałeś…gazeta kontaktowała się z gminą przed wypowiedzeniem umowy, 12 maja, nawet gdzieś widziałam wklejone maile- jako potwierdzenie. To gmina dała ciała, wiedzieli ze gazeta sie tym zajęła bo tamci ludzie z młyńca byli olani przez wójta…to poszli do gazety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.