Gmina Lubicz opublikowała harmonogram modernizacji dróg lokalnych. Można zgłaszać uwagi na facebooku

Box2 Lubicz Wiadomości
Fot. Gmina Lubicz

W gminie Lubicz od kilku miesięcy pracowano nad harmonogramem remontów dróg lokalnych. Dziś już wiadomo, jakie odcinki ustalono jako priorytetowe.

Do wybudowania bądź modernizacji mamy 265 km, dla zobrazowania sytuacji, to taka odległość, jak z Lubicza Dolnego autostradą do Warszawy – mówi wójt Marek Nicewicz. – Trzeba więc mieć świadomość, że potrzeby naszej gminy są przeogromne i w kilka lat jest niezwykle trudno nadrobić wieloletnie zaległości. Tym bardziej, że koszty całego zadania wielokrotnie przewyższają budżet gminy. Dlatego postanowiliśmy podjąć się modernizacji dróg w oparciu o wszelkie dostępne sposoby finansowania, zakładając pewne zasady, równe dla wszystkich sołectw Gminy Lubicz. Oznacza to, że musieliśmy wybierać, jakimi drogami zajmiemy się najpierw, a jakie będą musiały poczekać. 

REKLAMA

W opracowaniu harmonogramu udział brali przedstawiciele Urzędu Gminy Lubicz, sołtysi, rady sołeckie oraz pracownicy Gminnego Zarządu Dróg, Gospodarki Mieszkaniowej i Komunalnej w Lubiczu.

  • Plan zakłada równomierne, zrównoważone remontowanie dróg w całej gminie, co oznacza, że w każdym sołectwie będą realizowane modernizacje.
  • W pierwszej kolejności będą modernizowane drogi, pod którymi istnieje już infrastruktura wodno-kanalizacyjne, gazowa itp. aby uniknąć niepotrzebnego i kosztownego wielokrotnego rozkopywania tych samych ulic.
  • Ważna jest również funkcjonalność, czyli łączenie ze sobą istniejących już fragmentów dróg, w celu uzupełniania luk w systemie komunikacyjnym.
  • Pilniejsze w harmonogramie są drogi i ulice prowadzące do skupisk, osiedli mieszkańców niż do pojedynczych domostw oraz okres historycznego oczekiwania na utwardzenie.

Harmonogram znajduje się pod tym linkiem.

Teraz czas na konsultacje. Uwagi do projektu harmonogramu można kierować na: info@lubicz.pl lub… bezpośrednio na Facebooku – “Gmina Lubicz”. Wszelkie uwagi i sugestie dotyczące planu wójt Marek Nicewicz oraz przewodniczący Rady Gminy Lubicz Zbigniew Barcikowski będą przyjmować 14 maja (wtorek) w godz. 11.00-17.00.

Tagged
Anna Zglińska
Historyczka, technik informatyk, okazjonalnie archiwistka. Zaczynała od pisania po ławkach w szkole, prowadzenia bloga, potem w "Nowościach", dziś w "Poza Toruń" i "Tylko Toruń". Ukradkiem zbiera materiały do książki... kucharskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *