Gmina Lubicz. 39-latek usłyszał 71 zarzutów

112 Box2 Lubicz Wiadomości
fot. nadesłane

Doniczki z roślinami,z których można pozyskać ponad 200 gramów narkotyku, a oprócz tego ponad 17 gramów amfetaminy, wagę elektroniczną i pieniądze – to wszystko znaleźli policjanci z Dobrzejewic w mieszkaniu 39-latka.

Akcja odbyła się we wtorek 6 kwietnia. Policjanci z Komisariatu Policji w Dobrzejewicach weszli do jednego z mieszkań w Lubiczu Górnym. Policjanci przypuszczali, że zamieszkujący tam mężczyzna posiada substancje zabronione prawem.

REKLAMA

– Tym razem również policyjne rozpoznanie i czujność nie zawiodły. W mieszkaniu kryminalni odnaleźli siedem sztuk roślin konopii w różnej fazie wzrostu, co do których istniało  podejrzenie, że mogą posiadać stężenie środka odurzającego  odpowiednie dla narkotyku. Do tego policjanci zabezpieczyli sprzęt, środki chemiczne  i urządzenia do uprawy konopii, biały proszek o wadze 17 gramów, wagę elektroniczną i pieniądze. Wstępne testy potwierdziły, że biały proszek posiada cechy charakterystyczne dla amfetaminy. Specjaliści ustalili, że z zabezpieczonych roślin mężczyzna mógł uzyskać ponad 200 gramów narkotyku – informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, Oficer Prasowy KMP w Toruniu.

Policjanci ustalili, że 39-latek udzielał za pieniądze różnych środków narkotycznych innym osobom. Mężczyzna usłyszał łącznie 71 zarzutów i grozi mu teraz nawet do 10 lat więzienia.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *