Gmina Łubianka w walce o nowy wóz strażacki. “Podejmijmy tę bitwę i wygrajmy ją”

Box2 Łubianka Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłosił ogólnopolski konkurs na najwyższą frekwencję w wyborach prezydenckich. Jerzy Zająkała, wójt gminy Łubianka, zaapelował do mieszkańców o podjęcie wyzwania. “Jesteśmy w stanie wygrać”, przekonuje.

Konkurs adresowany jest do gmin, w których zamieszkuje mniej niż 200 tys. mieszkańców. Nagrodą dla gminy, w której frekwencja w wyborach prezydenckich będzie największa w danym województwie, będzie nowy pojazd ratowniczo-gaśniczy o wartości 800 tys. zł. Wójt gminy Łubianka, Jerzy Zająkała, podkreśla, że wyposażenie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych to niełatwe zadanie, które jest wyzwaniem – często ponad siły – dla gminnego budżetu.

REKLAMA

Apeluję o podjęcie tego wyzwania. Jeżeli potraktujemy sprawę poważnie, jesteśmy w stanie wygrać to współzawodnictwo. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji nazwał ten konkurs „Bitwą o wozy”. Podejmijmy tę bitwę i wygrajmy ją. Nowy pojazd ratowniczo – gaśniczy jest w naszym zasięgu – przekonuje wójt Jerzy Zająkała.

Gmina Łubianka wzięła udział w podobnym konkursie 10 lat temu. Udało się wówczas zająć trzecie miejsce w województwie i uzyskać nagrodę w postaci nowego placu zabaw w Biskupicach. Czy tym razem uda się pobić to osiągnięcie?

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *