Gmina Łubianka. Jest petycja do marszałka o wybudowanie przejścia dla pieszych

Box2 Łubianka Wiadomości
fot. Pixabay

Mieszkańcy gminy Łubianka złożyli petycję do Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego o budowę oznakowanego przejścia dla pieszych.

Chodzi o budowę “zebry” przez drogę wojewódzką nr 553 w okolicach skrzyżowania z ul. Pałacową w Dębinach.

REKLAMA

– W sołectwie Dębiny mieszka ponad 300 osób. W tym gronie jest duży odsetek dzieci i młodzieży, a także osób dojeżdżających do pracy komunikacją publiczną. Bez względu na to, czy ktoś mieszka we wschodniej, czy zachodniej części naszego sołectwa, to korzystając z transportu publicznego, musi przejść przez ul. ks. Twardowskiego, będącą częścią drogi wojewódzkiej nr 553. Miejsce to jest szczególnie niebezpieczne, ponieważ jest pośrodku kilkukilometrowego, prostego odcinka drogi gdzie kierowcy poruszają się z nadmierną prędkością – czytamy w petycji.

Oprócz przejścia dla pieszych autor petycji mówi, że w tym miejscu bardzo ważne dla bezpieczeństwa mieszkańców byłoby wprowadzenie ograniczenia prędkości.

– Wprowadzenie w tym miejscu ograniczenia prędkości jest szczególnie potrzebne dla poprawy bezpieczeństwa dla dzieci mieszkających w okolicy, które wchodzą w wiek szkolny i będą niedługo poruszały się samodzielnie. Wprowadzenie ograniczenia prędkości wpłynie również znacząco na bezpieczeństwo parafian, którzy gromadzą się przy figurce Matki Boskiej podczas nabożeństw majowych oraz innych uroczystości religijnych – napisał autor petycji, Łukasz Działek.

Cała petycja dostępna jest TUTAJ.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *