Gmina Łubianka apeluje o ograniczenie poboru wody

Box1 Łubianka Wiadomości

Upały w ostatnich dniach spowodowały wzrost zużycia wody z gminnej sieci wodociągowej. Mieszkańcy używają jej m.in. do podlewania ogródków. Może to powodować obniżenie ciśnienia wody w sieci i doprowadzać do przerw w dostawie wody. Gmina apeluje o jej racjonalne wykorzystywanie.

Gminne Stacje uzdatniania wody zanotowały w ostatnich dniach wzrost zużycia wody przez mieszkańców o niemal 100 proc. Urząd Gminy w Łubiance apeluje do wszystkich mieszkańców o ograniczenie wykorzystania wody w godz. 7.00-23.00 do podlewania ogródków, szklarni i upraw działkowych, napełniania przydomowych basenów czy mycia samochodów.

REKLAMA

Wykorzystywanie wody na inne cele niż potrzeby bytowe mieszkańców oraz utrzymywanie zwierząt może spowodować obniżenie ciśnienia wody w sieci i doprowadzić do przerw w dostawie wody. W sytuacji, gdy wszyscy odbiorcy zwiększą pobór wody jednocześnie może dochodzić do przerw w jej dostawie – informuje Wojciech Konstanty, zastępca wójta gminy Łubianka. – Wzrost zużycia wody o 100 proc. zaczyna powodować trudności z jej zabezpieczeniem w oczekiwanych ilościach i wymaga ograniczeń. Posiadana rezerwa mocy produkcji wody wyczerpuje się.

Gmina w związku z tym apeluje do swoich mieszkańców o racjonalne wykorzystywanie wody.

Podobne problemy z ograniczeniami w wieczornych dostawach wody zgłaszają także mieszkańcy sąsiednich gmin, m.in. gminy Obrowo oraz gminy Lubicz.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *