Gmina Czernikowo z własnym sztandarem

Box2 Czernikowo Wiadomości
fot. Magdalena Krzyżanowska

W piątek w Czernikowie odbyła się uroczystość nadania gminie sztandaru. Wziął w nich udział wicestarosta toruński Michał Ramlau.

Najpierw zorganizowano uroczystą sesję Rady Gminy Czernikowo. Wzięli w niej udział zaproszeni goście, w tym samorządowcy z powiatu. Następnie wszyscy uczestnicy uroczystości, w towarzystwie orkiestry, przemaszerowali ulicami Czernikowa do kościoła św. Bartłomieja, gdzie wpierw poświęcono sztandar, aby następnie przekazać go na ręce wójta Tomasza Krasickiego i przewodniczącego rady gminy Rafała Rutkowskiego.

REKLAMA

Wicestarosta Michał Ramlau złożył mieszkańcom gminy gratulacje i życzenia oraz odczytał list od starosty Marka Olszewskiego.

Sztandar w naszej kulturze to bardzo ważny symbol. Nie tylko jednoczył kolejne pokolenia, ale także uczył szacunku dla ideałów. Miał za zadanie łączyć przeszłość i pamięć o historii z przesłaniem dla przyszłych pokoleń. Był najważniejszym znakiem, który przechowywano z czcią, i którego broniono do ostatniego tchu. Dziś Sztandar jest dla nas symbolem naszej małej ojczyzny, środowiska w którym żyjemy i naszych wobec niego obowiązków. Nie musimy za niego walczyć i ginąć – wystarczy, że naszym życiem będą kierować uosabiane przez niego wzniosłe cele i szlachetne ideały. Całej społeczności Gminy Czernikowo życzę w tym uroczystym dniu dużo radości i dumy ze Sztandaru, który będzie uświetniał wszystkie lokalne uroczystości i towarzyszył Państwu w najważniejszych chwilach – napisał starosta w liście do władz gminy Czernikowo.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.