Gmina Czernikowo organizuje szkolenia internetowe

Box2 Czernikowo
fot. Pixabay

Umiejętność obsługi internetu coraz bardziej staje się koniecznością. W sieci kupimy taniej potrzebne rzeczy, obejrzymy przegapiony odcinek serialu, ale też załatwimy ważne urzędowe sprawy. Urząd Gminy wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i organizuje bezpłatne weekendowe szkolenia. Kształcić się można w kilku tematach.

– Gmina Czernikowo realizuje projekt „Czas na rozwój kompetencji cyfrowych w gminie Czernikowo” w ramach przedsięwzięcia pt. „Gmina na czasie”. To cykl bezpłatnych szkoleń komputerowych, których celem jest podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców naszej gminy – informuje Beata Gogolińska z Urzędu Gminy. – Z projektu mogą korzystać wszyscy powyżej 25. roku życia.

REKLAMA

Szkolenie odbędzie się w kilku obszarach tematycznych.
„Tworzę własną stronę internetową, blog” – zawiera m.in.: wyszukiwanie treści związanych z rozwojem zainteresowań; uzyskiwanie pomocy online; zakładanie swojej strony internetowej, komunikacja z odbiorcami strony; hosting strony i rejestracja domeny; korzystanie z analityki internetowej; reklama w internecie; Facebook, YouTube, Twitter, Instagram; prawo autorskie, plagiat, prawo cytatu; ePUAP i profil zaufany.

„Działam w sieciach społecznościowych” – zawiera m.in.: prowadzenie rozmów przez internet; bezpieczne korzystanie z serwisów społecznościowych; Facebook, YouTube, Twitter, Instagram; tworzenie i prowadzenie bloga; rezerwacja podróży online; ePUAP i profil zaufany; ochrona przed złośliwym oprogramowaniem; promowanie wydarzeń w sieciach społecznościowych.
„Rodzic w internecie” – zawiera m.in.: wartościowe gry i treści kulturalne oraz edukacyjne dla dzieci i rodziców; wykorzystanie stron instytucji publicznych; bezpieczne korzystanie z serwisów społecznościowych; uzyskiwanie pomocy online; zasady bezpieczeństwa w internecie; wnioski Rodzina 500+ i Karta Dużej Rodziny online.
„Moje finanse i transakcje w sieci” – zawiera m.in.: wyszukiwanie ofert, ocenę wiarygodności kontrahenta; zakupy i sprzedaż przez internet; zarządzanie kontem bankowym online, płatności elektroniczne; rezerwacja podróży online; bezpieczeństwo w sieci; ePUAP i profil zaufany; deklaracje podatkowe online.

„Rolnik w sieci” – zawiera m.in.: licencje i patenty związane z uprawą i ochroną roślin; zarządzanie kontem bankowym online; sprawdzanie prognoz pogody w internecie; ePUAP i profil zaufany; aplikacje mobilne dla rolników; rozliczenia podatkowe online; portale wspierające działalność rolniczą.

„Mój biznes w sieci” – zawiera m.in.: wyszukiwanie dostawców, ofert, sprawdzanie wiarygodności potencjalnego partnera biznesowego; rozpowszechnianie w sieci informacji o swoim biznesie; komunikacja elektroniczna z dostawcami i klientami; marketing w internecie; ePUAP i profil zaufany; rozliczenia podatkowe, deklaracje i składki na ZUS online.

„Kultura w sieci” – zawiera m.in.: wyszukiwanie informacji o wydarzeniach kulturalnych; korzystanie z e-booków i audiobooków; rezerwacja biletów online; zakup oprogramowania w sieci; treści kulturalne w internecie.

– Szkolenia odbywać się będą w Centrum Integracji Kulturalnej w Czernikowie (ul. Toruńska 20) przez dwa dni (2 x 6 godzin). Uzyskanie kompetencji potwierdzone zostanie certyfikatem – opisuje Beata Gogolińska. – Jeżeli mają państwo pytania, prosimy o kontakt pod nr. tel.: 883 688 341.


Żeby zapisać się na szkolenie, trzeba wydrukować i wypełnić dokumenty dostępne na stronie internetowej Urzędu Gminy i przekazać je do urzędu pocztą lub osobiście (ul. Słowackiego 12, 87-640 Czernikowo) albo skanem na adres mailowy: b.gogolinska@czernikowo.pl. 

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *