Gmina Chełmża. Ścieżka edukacyjna w Zalesiu coraz bliżej ukończenia

Box2 Gmina Chełmża Wiadomości
fot. nadesłane

W Zalesiu trwa budowa ścieżki edukacyjnej. Choć jej ukończenie zajmie jeszcze trochę czasu, to już widać pierwsze efekty prac. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo w gminie Chełmża pojawi się kolejne miejsce służące aktywnemu wypoczynkowi, przy którym będzie można również poszerzyć swoją wiedzę. W okolicy powstać ma natomiast osiedle domków jednorodzinnych. W najbliższym czasie ma ruszyć sprzedaż działek.

Zwieńczeniem powstającej ścieżki ma być wiata wypoczynkowa, przy której znajdzie się miejsce na grilla. Choć sama ścieżka jest dopiero w budowie, to mieszcząca się na tzw. Cyplu nad brzegiem Jeziora Chełmżyńskiego wiata jest już widoczna. Gotowa trasa łącznie liczyć będzie prawie 3 km, a w ramach inwestycji zaplanowano na niej wiele atrakcji, które pozwolą i na rekreację, i na zgłębianie wiedzy. Mowa tu o obiektach małej architektury, takich jak ławki, stojaki na rowery, czy też tablice dydaktyczne. Ścieżka z jednej strony może zwiększyć ruch turystyczny w okolicy, a z drugiej – przyciągnąć nowych mieszkańców, którzy chcieliby osiedlić się w atrakcyjnej, zadbanej okolicy. Niedługo ma bowiem ruszyć sprzedaż okolicznych działek budowlanych.

REKLAMA

– Tzw. Cypel w Zalesiu to obszar otoczony przez wody jeziora, z powstającą infrastrukturą rekreacyjną dla turystów i wędkarzy i co ważne, z potencjałem inwestycyjnym pod budownictwo jednorodzinne, rekreację i biznes turystyczny. Już lada chwila ma ruszyć tutaj sprzedaż działek budowlanych, których właścicielem jest Skarb Państwa – informuje inspektor ds. promocji Urzędu Gminy Chełmża Katarzyna Orłowska.

W przyszłości ma tutaj powstać osiedle domków jednorodzinnych, z których pierwsze zostały już wybudowane. W przyszłym roku, przy wsparciu środków Unii Europejskiej, gmina ma wybudować na tym terenie kanalizację. Jako podstawowy element infrastrukturalny będzie to zachętą do skorzystania z uroków okolicy.

Budowa ścieżki edukacyjnej w Zalesiu kosztować będzie łącznie blisko 700 tys. zł. Inwestycja realizowana jest przy udziale środków unijnych, pochodzących z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Tagged

1 thought on “Gmina Chełmża. Ścieżka edukacyjna w Zalesiu coraz bliżej ukończenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.