Gmina Chełmża realizuje program rewitalizacji

Box2 Gmina Chełmża Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk (ilustracyjne)

W gminie Chełmża startują projekty grantowe ”Lokalne ośrodki włączenia społecznego Ziemi Gotyku”, w których udział wezmą mieszkańcy Kończewic, Mirakowa i Zalesia. Cel: rewitalizacja terenów zaniedbanych.

Projekty  realizowane są w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Chełmża na lata 2017-2023. Jego głównym założeniem jest przywrócenie dawnej świetności miejscowościom z terenu gminy, które stać się mają atrakcyjnymi terenami do spędzania wolnego czasu dla mieszkańców.

REKLAMA

Projekty rewitalizacyjne realizowane będą od czerwca do listopada. Co nas czeka? Będzie m.in. cykl zajęć nastawionych na poprawę poziomu bezpieczeństwa, zajęcia z samoobrony, zajęcia aktywizacyjne i animacyjne, zajęcia z rękodzieła, zajęcia fotograficzne, sportowe, indywidualne i grupowe doradztwo psychologiczne, wycieczki wyjazdowe (w plenerze) i pikniki. Wszystko z wykorzystaniem charakterystyki i walorów danego miejsca.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Chełmży, przy współpracy z Centrum Inicjatyw Kulturalnych Gminy Chełmża, prowadzi zapisy do udziału w projekcie. Kontakt tel. 56 675 60 19, 535 432 538.

Z uwagi na trwającą epidemię prowadzona jest wstępna rekrutacja telefoniczna, po której ustalone zostaną dalsze szczegóły dotyczące uczestnictwa. Formularze rekrutacyjne dostępne są na stronie www.gminachelmza.pl.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *