Gmina Chełmża przygotowała listę tegorocznych wydarzeń. Co znalazło się w kalendarzu?

Box2 Gmina Chełmża Wiadomości
Tak wyglądała transmisja online z okazji Dnia Kobiet./fot. nadesłane

Tradycją jest, że gmina Chełmża każdego roku przygotowuje specjalny kalendarz, który jest zarazem zbiorem wszystkich gminnych imprez w roku. Nie inaczej jest tym razem. Taki kalendarz już powstał i każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Zawiera bowiem spis wydarzeń nie tylko kulturalnych i sportowych, ale też tych o charakterze samorządowym i narodowym. Wiele z nich zależeć będzie od aktualnej sytuacji epidemicznej, ale organizatorzy są dobrej myśli. 

W organizacji wspomnianych wydarzeń uczestniczy sam Urząd Gminy Chełmża bądź gminne instytucje, jak Centrum Inicjatyw Kulturalnych i biblioteki samorządowe, choć nie zabraknie też udziału organizacji pozarządowych i innych organów. W rozpisce znajdziemy wydarzenia odbywające się stacjonarnie, z udziałem uczestników na żywo i te, które organizowane będą online, za pośrednictwem mediów społecznościowych. Jednym z takich wydarzeń był chociażby niedawno obchodzony Dzień Kobiet.

REKLAMA

– W kalendarz wpisane zostały także: majowy koncert okolicznościowy z okazji Święta Samorządu, Święto Strażaka, Gminne Dożynki, wystawy w galerii Stara Szopa w Grzywnie – wylicza Katarzyna Orłowska z Urzędu Gminy Chełmża.

Wśród wspomnianych wystaw ciekawą pozycją może okazać się ekspozycja podsumowująca Gminne Dożynki z ostatniej dekady. Oprócz tego mieszkańcy mogą liczyć na spotkania z okazji otwarcia nowych świetlic wiejskich w Kończewicach i w Strużalu. Planowane jest także specjalne podsumowanie inwestycji drogowych. Gorąco zrobi się w czerwcu, a to za sprawą obchodzonego w 20 dniu miesiąca Powitania Lata. Tutaj będzie można liczyć na piknik w ośrodku w Zalesiu, nad Jeziorem Chełmżyńskim. Wydarzeniu towarzyszyć będzie inauguracja ścieżki edukacyjnej. 

We wrześniu natomiast gmina zaprasza do Zelgna, gdzie w Centrum Kultury i Tradycji odbędzie się turniej Kół Gospodyń Wiejskich w ramach festynu „Bociani Raj”, współfinansowanego przez budżet obywatelski powiatu toruńskiego.

– Dochodzą jeszcze imprezy sportowo-rekreacyjne. Cykl zaplanowanych imprez na przełomie marca/kwietnia rozpocznie Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Chełmża. Amatorzy czynnej rekreacji przez cały kwiecień będą mogli wziąć udział w akcji „Zdrowo – Pieszo i Rowerowo”, realizując indywidualnie swoją pieszą lub rowerową trasę. Powtórka podobnej akcji jeszcze we wrześniu – dodaje Katarzyna Orłowska.

Co jeszcze czeka mieszkańców gminy? W planach są zawody biegowe, piłkarskie czy siatkarskie, a także zupełna nowość – zawody wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Chełmża. W wakacje nie zabraknie również czegoś dla dzieci – w lipcu czekają na nie Wakacje z Cyklonem.

– Harmonogram prezentuje się obiecująco. Miejmy nadzieję, że pandemia koronawirusa nie pokrzyżuje mocno planów organizatorów – mówi Katarzyna Orłowska.

Pandemia koronawirusa jest nieprzewidywalna, dlatego zapowiadane terminy mogą ulec korektom. Wszystko zależeć będzie od tego, czy sytuacja będzie umożliwiać organizację wydarzeń. Obostrzenia mogą sporo namieszać.

– Mając na względzie aktualną sytuację epidemiczną, prosimy uważnie śledzić wszystkie aktualności w mediach społecznościowych, jak strona internetowa Urzędu Gminy Chełmża czy FB gminy i FB współorganizatorów imprez – podpowiada Katarzyna Orłowska.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *