Gmina Chełmża: Odzyskaj część pieniędzy za olej napędowy

Box2 Gmina Chełmża Wiadomości
Fot. Pixabay

Zbliża się pierwszy termin składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego za olej napędowy, używany do produkcji rolnej. Mieszkańcy gminy Chełmża będą mogli złożyć odpowiednie dokumenty w biurze podawczym urzędu, zgodnie z opracowanym harmonogramem.

Limit zwrotu podatku akcyzowego w 2021 r. wynosi: 100 zł za 1 ha użytków rolnych oraz 30 zł od średniej rocznej liczby dużych jednostek przeliczeniowych bydła. Składanie wniosków w pierwszym terminie zostanie uruchomione 1 lutego i potrwa do 1 marca. Mieszkańcy gminy Chełmża wnioski wraz z fakturami za zakup oleju od 1 sierpnia 2020 r. do 31 stycznia 2021 r. mogą składać w biurze podawczym Urzędu Gminy Chełmża. Każda z 30 gminnych miejscowości ma przypisane konkretne dni na składanie wniosków. Ich szczegółowy harmonogram (oraz wzór wniosku) można znaleźć na stronie internetowej gminy. Wypłata środków dla osób, które złożą wnioski w pierwszym terminie, nastąpi do 30 kwietnia 2021 r.

REKLAMA

Drugi termin na składanie wniosków o zwrot podatku akcyzowego za olej to 2-31 sierpnia 2021 r. W tych dniach można starać się o zwrot za zakupy, dokonane w okresie od 1 lutego do 31 lipca 2021 r. Wypłata środków w tym przypadku nastąpi do 29 października 2021 r.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *