Gmina Chełmża. Od kiedy otwarte przedszkola?

Box2 Gmina Chełmża Wiadomości
fot. Pixabay.com

Przedszkolaki z gminy Chełmża na razie zostaną w domach. Placówki dopiero przygotowywane są do otwarcia, a to ma nastąpić jeszcze w maju. Decyzję podjęto po konsultacjach z rodzicami.

Do 24 maja zamknięte pozostają oba przedszkola w gminie. Zarówno publiczna, jak i prywatna placówka nie wznowią działalności wcześniej – z powodu braku zainteresowania.

REKLAMA

– Prowadziliśmy rozmowy z rodzicami i nie zadeklarowali oni chęci. Nie ma więc potrzeby otwierać przedszkola wcześniej – mówi Jacek Czarnecki, wójt gminy Chełmża.

Otworzenie placówek pod koniec maja da czas na opracowanie strategii zapobiegania koronawirusowi i przygotowanie odpowiednich procedur, zgodnych z odgórnie narzuconymi wytycznymi.

– Przygotowaniami zajmują się kierownicy jednostek. Jeżeli wszystko ma ruszyć zgodnie z ustalonymi datami, musimy przygotować się pod względem bezpieczeństwa i zadbać o dezynfekcję – zaznacza Jacek Czarnecki. – Musimy przełożyć wytyczne na swój teren i zaplanować ich realizację. Ważne będzie przygotowanie odpowiednich zasad bezpieczeństwa.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.