Gmina Chełmża. Gdzie składać wnioski o dodatek osłonowy?

Box2 Gmina Chełmża
fot. UGCh

Do 31 stycznia można składać wnioski o dodatek osłonowy. W gminie Chełmża obsługą mieszkańców w tym zakresie zajmują się gminne biblioteki. Dzięki temu mieszkańcy nie będą musieli dojeżdżać bezpośrednio do urzędu gminy.

Biblioteka Samorządowa w Zelgnie oraz jej filie w Grzywnie, Głuchowie i Skąpem – to właśnie tam mieszkańcy gminy Chełmża mogą składać wnioski o dodatek osłonowy. Dodatek ma być rekompensatą za wzrost kosztów energii elektrycznej, cen gazu i żywności.

REKLAMA

Wypłata będzie realizowana w dwóch ratach – pierwsza do końca marca, a druga do 2 grudnia. Ci, którzy ze złożeniem wniosku nie zdążą do końca stycznia, będą mogli go złożyć do końca października.

Pracownice bibliotek gminy Chełmża przeszły ostatnio szkolenie w temacie trwającego obecnie naboru wniosków o przyznanie dodatku osłonowego.

– Skorzystanie z proponowanej oferty zapewne skróci wielu osobom drogę do Urzędu Gminy, a przy okazji pozwoli również odwiedzić swoją miejscową bibliotekę – przekazała gmina Chełmża w mediach społecznościowych.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *