Gmina Chełmża. Dwie miejscowości z nowymi ulicami

Box2 Gmina Chełmża
fot. Łukasz Piecyk

W dwóch miejscowościach na terenie gminy Chełmża pojawiły się nowe ulice. Mieszkańcy będą teraz musieli przyzwyczaić się do nowego nazewnictwa, choć nie powinno im to sprawić problemów – nazwy nawiązują do tych już obecnych.

Nowe ulice powstały w Strużalu i Zalesiu. Mieszkańcy tej pierwszej miejscowości do zapamiętania będą mieli tylko jedno miejsce. To ul. Chabrowa, nazwana według kwiatowego klucza. W Strużalu znajdują się już bowiem m.in. ul. Lawendowa, Jaśminowa, Makowa czy Wrzosowa. 

REKLAMA

Nieco więcej nowych ulic powstało w Zalesiu. Łącznie jest ich 8, a swoim nazewnictwem nawiązują do sportowych aktywności mieszkańców gminy i turystów. Pasują również do tego, jak dotychczas nazywano ulice w miejscowości położonej nad Jeziorem Chełmżyńskim. Nowe ulice noszą więc nazwy Na Cyplu, Turystyczna, Żeglarska, Wczasowa, Kajakowa, Rekreacyjna, Wakacyjna i Wędkarska. 

Zarówno mieszkańcy Strużala, jak i Zalesia muszą teraz zaznajomić się z nowymi ulicami. Ułatwią one też z pewnością poruszanie się po gminie Chełmża turystom.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.