Gmina Chełmża dołącza do programu zapobiegania upadkom seniorów. Ruszyły zapisy

Box2 Gmina Chełmża
fot. ilustracyjne/Pixabay

Gmina Chełmża dołączyła do wojewódzkiego programu zapobiegania upadkom seniorów. Jego głównym celem jest zmniejszenie liczby upadków i urazów wśród osób po 60 roku życia. W ramach programu seniorzy będą mogli wziąć udział w bezpłatnych zajęciach.

Program zakłada poprawę sprawności fizycznej seniorów i wykształcenie u nich nawyku systematycznych ćwiczeń. Ponadto, przyczynić się ma także do zwiększenia poziomu wiedzy na temat wpływu aktywności fizycznej na zdrowie. Gmina Chełmża przystąpiła do programu, realizowanego przez samorząd województwa.

REKLAMA

Po stronie gminy będzie przeprowadzenie naboru trenera zajęć aktywności fizycznej i uczestników programu, a także zapewnienie sali na szkolenie edukacyjne oraz na badanie uczestników. Z kolei województwo wybierze koordynatora programu, który przeszkoli trenera i przeprowadzi szkolenie edukacyjne. Zapewni też badanie uczestników programu przez lekarza specjalistę oraz przygotuje materiały edukacyjne i promocyjne na potrzeby programu.

Seniorzy w ramach programu będą mogli wziąć udział w darmowych zajęciach aktywności fizycznej w Zelgnie (planowo w okresie wrzesień – grudzień, 3 razy w tygodniu po 45 minut), szkoleniu edukacyjnym i badaniu kwalifikacyjnym (badania ogólnolekarskie, testy sprawnościowe, testy psychologiczne, skład ciała, EKG). Badania planowane są na 20 sierpnia w Szkole Podstawowej w Zelgnie.

Program ma objąć 20 osób. W przypadku większej liczby chętnych, decydująca będzie kolejność zgłoszeń. Zapisy prowadzi Anna Feeser-Bering z Urzędu Gminy Chełmża (nr tel. 56 675 60 76/77/78 wew. 43)

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *