Głuchowo z Klubem Młodzieżowym

Box2 Chełmża Kultura Wiadomości
Zdj. ilustracyjne (mat. pixabay)

Młodzież z Głuchowa ma szansę wziąć udział w serii zajęć, realizowanych w ramach projektu utworzenia Klubu Młodzieżowego. Do dyspozycji mają m.in. zajęcia z robotyki czy języka angielskiego.

Nad projektem „Utworzenie Klubu Młodzieżowego w Głuchowie” czuwa Centrum Inicjatyw Kulturalnych Gminy Chełmża. W każdy wtorek i czwartek w godz. od 15.00 do 19.00 w lokalnej bibliotece odbywają się zajęcia, w trakcie których młodzież może realizować swoje zainteresowania i rozwijać pasje, nabywając dodatkową wiedzę.

REKLAMA

Szczególnym zainteresowaniem cieszą się zajęcia z robotyki, dzięki którym uczestnicy projektu mogą nauczyć się budować i programować modele robotów. Dzięki projektowi zakupione zostały zestawy gier i zabaw edukacyjnych, a także sprzęty i klocki do robotyki. To tylko część rzeczy, które zostały przygotowane do dyspozycji członków młodzieżowego Klubu. Za nimi są już również pierwsze zajęcia z języka angielskiego. „Angielski na wesoło” przypadł do gustu uczestnikom, którzy na kolejną lekcję będą mogli się wybrać 19 grudnia. Będzie ona utrzymana w świątecznym klimacie.

W programie zajęć realizowanych w Klubie jest także pomoc w odrabianiu lekcji, zajęcia edukacyjno-rekreacyjne i zajęcia socjoterapeutyczne – opisuje dyrektor Centrum Inicjatyw Kulturalnych Justyna Błaszczyk.

W ramach działalności Klubu 5 grudnia odbędzie się mikołajkowa wycieczka do kina. Będzie to pierwsza z zaplanowanych do tej pory trzech wycieczek. Kolejne dwie mają się odbyć w okresie ferii zimowych. Klubową młodzieżą zajmuje się opiekun, którego zatrudnienie finansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Klub ma być przyjaznym miejscem, w którym młodzi ludzie mają szansę na kreatywne spędzenie czasu w gronie rówieśników. Konstruktywne wykorzystanie wolnego czasu ma pomóc w rozwijaniu umiejętności i zainteresowań.

W Klubie szczególną uwagę zajmuje budowanie więzi wśród uczestników, współpraca między dziećmi i młodzieżą, wspieranie rówieśników i młodszych kolegów oraz budowanie przekonania o współtworzeniu Klubu przez samych uczestników – dodaje Justyna Błaszczyk.

Projekt realizowany jest od listopada i potrwa do lutego przyszłego roku. Udział w nim jest bezpłatny. Obecnie Klub liczy sobie 11 członków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *